| William a întrebat:

mi-a expirat licenta la antivirus si as vrea sa iau altul dara fara sa platesc. Stiti de unde sa iau unul dar sa fie gratis?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| i86e2 a răspuns:

Avira are varianta gratis. Banuiesc ca mai sunt si altele dar nu le stiu eu.

8 răspunsuri:
| SebyMTS a răspuns:

Salut,

Încearcă antivirusul gratuit ZoneAlarm Antivirus. Link cu detalii (download, instalare): http://www.ultranetworks.ro/......alare.html

| William explică (pentru SebyMTS):

Si antivirusul asta scaneaza automat tot ce descarc eu de pe internet? Cel vechi asa facea (am avut AVG)

| SebyMTS a răspuns (pentru William):

Da, filtrează informaţia la download la fel ca AVG sau NOD32. Încearcă-l şi vezi dacă-ţi place, n-ai ce pierde happy

| William explică (pentru SebyMTS):

Ok, daca merge iti dau fuda, daca nu... nu.

| William explică (pentru SebyMTS):

Ce antivirus prost mi-ai dat man? Am stat aproximativ 15 minute ca sa intru in Start -> Control Panel-> Add or Remove Programs si sa il dezinstalez. Acum, fara el intru in astea in cateva secunde.

| SebyMTS a răspuns (pentru William):

Îmi pare rău că ai avut probleme cu el, dar n-ar trebui să aibă legătură faptul că se mişca greu PC-ul cu antivirusul, mie îmi merge perfect. Posibil să fie vorba de un conflict cu un alt soft/antivirus instalat anterior.

ZoneAlarm are recenzii foarte bune şi nu sunt de ieri de azi pe pe piaţă. Detalii aici: http://www.asecurelife.com/avast-vs-avg-vs-avira-vs-norton-vs-kaspersky este cotat ca fiind al-2-lea antivirus de pe piaţă în acest moment, după Bitdefender.

| William explică (pentru SebyMTS):

Daca mie imi merge PC-ul greu cu antivirusul ala, poate sa fie cel mai bun din toate timpurile ca nu il mai folosesc. Am instalat Norton 2006 (am gasit un cd acasa) si merge mai bine dar tot cam greu. Cred ca o sa il dezinstalez si las pc-ul neprotejat. big grin

| WildSound a răspuns:

Salut! incearca Microsoft Security Essentials, il folosesc de luni bune si nu am avut nicio problema, in plus este gratuit. http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows/products/security-essentials