| eli77 a întrebat:

Unde anume intr-un blog(wordpress)se ataseaza zalist?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| Dxpro a răspuns:

Urmeaza pasii astia:
- mai intai copie codul "zalist"
-mergi in control panel / dashboard
-selecteaza din zona stanga "Aspect" > Widget-uri
-majoritatea temelor au sidebar widget. Din lista de widget-uri alege Text (Text sau HTML).
-trage cu mouse-ul acel buton in partea dreapra (sidebar)... dai click dreapta (paste) si save.

| eli77 explică (pentru Dxpro):

Aveam in stanga paginii de la blog un calendar si un fel de blogroll. acum au disparut si zalist e o casuta sus doarsad si am urmat pasiicrying(

| Dxpro a răspuns (pentru eli77):

Frumusel, din pagina cu widgeturi iei calendarul si widget-ul blogroll si le pozitionezi inapoi in sidebar... de ce crezi ca e atat de greu?! Cand ai din default in sidebar widgeturi, daca selectezi si activezi tu alt widget in sidebar, cele default dispar in pagina administrativa a widgeturilor. Nu recomand sa deschizi si sa activezi pe blog daca nu ai cunostintele elementare ale acestui CMS.

| eli77 explică (pentru Dxpro):

Am reusit sa le readuc pe pag dinainte(cand dau click pe ele nu se intampla nimic), nu am studii in domeniu de aceea am apelat la cineva care stie.mersi