| PhaphushaDulcheCuVishePhorno a întrebat:

A fost vreodata un actor/actrita porno care sa fi castigat un premiu oscar? As vrea si eu, si de asta ma interesez. {DAU FUNDA}

2 răspunsuri:
| PhaphushaDulcheCuVishePhorno explică:

Un/o /actor/actrita*

| Diabolique a răspuns:

Dacă te referi la prestigiosul Academy Award de excelență cinematografică, trebuie să știi că there is no such thing.
Totuși, există premiile „AVN Awards" (Adult Video News), supranumite „Oscars of porn", care onorează performanțele excepționale în diverse aspecte ale creării și comercializării filmelor pornografice americane.
Pornografia e artă. Ce credeai? laughing