| areth a întrebat:

A vazut cineva "Casa Blanca"? Imi puteti spune si mie daca este interesant.Mersi.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Merita vazut

7 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Care, cel din '42?
Personal, mi se pare departe de-a fi o capodoperă, dar are farmecul lui. Casablanca este romanţa care a făcut ca războiul să pară „cool", de bine ce i-a pus să se reîntâlnească pe Rick (Bogart) şi Ilsa (Bergman) într-un loc atât de exotic precum Casablanca.
În rest, aceeași poveste de dragoste de când lumea și un sfârșit puțin twisted...
Seară faină!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bun filmul.

| FastAndFurious a răspuns:

Casablanca e un film romantic despre un el si-o ea care se reintalnesc dupa niste ani, in Maroc- Casablanca cu iubirea intacta. Ea e insa maritata iar el se poarta nobil si nu-ti zic mai multe happy.
Daca ai vreo 14 ani n-o sa-ti placa. Daca ai peste 18, da.

| areth explică (pentru FastAndFurious):

Am 12...Deci?

| FastAndFurious a răspuns (pentru areth):

Deci lasa, o sa te plictisesti.

| FastAndFurious a răspuns (pentru areth):

De ce mai insisti totusi? Vad ca ai dat si funda aia, ca si cum ti-ar placea.

| areth explică (pentru FastAndFurious):

Ok,sunt noua pe acest site si voiam sa vad ce se intampla daca apas pe acea panglica(funda).De ce te superi asa?