| Guildo a întrebat:

Acum cativa ani am vazut un film pe tcm, a carui poveste se invartea in jurul unui evreu care este acuzat pe nedrept si ajunge intr-o inschisoare rusa din perioada tarista. Acolo este supus mai multor torturi zilnice. Filmul se incheie cu personajul principal care se indreapta spre procesul sau. Pare un film realizat prin anii 60' sau 70', dar nu am aflat niciodata cum se numea si cine sunt actorii. L-a vazut cineva sau a auzit de un film asemanator cu cel descris de mine?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Singura chestie pe care am gasit-o :

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiddler_on_the_Roof_(film)

Poate te ajuta cu ceva.

| Guildo explică (pentru Apache):

Asta e muzical si nu are nici o legatura cu descrierea facute de mine, dar oricum mersi.

| Guildo explică (pentru pLeX):

In pianistul e vorba de Polonia sub ocupatie nazista, nu are nici o legatura cu perioada tarista...

| pLeX a răspuns (pentru Guildo):

laughing era vb de evrei rolling on the floor scuze...mi-a picat direct pe limba si l-am scos pe degete.

| Guildo explică (pentru pLeX):

Este ok, mersi oricum.