| RotaruAngelo a întrebat:

Ajutor????, cand ma uit la un film sau serial si citesc subtitrările nu pot sa citesc tot si daca citesc repede nu înțeleg la ce se refera pesonaju daca citesc incet trebuie sa stau unpic să înțeleg ce vrea sa faca personajul va rog sa nu imi spuneti ca am adhd sau ca nu vad literele bine

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ai cam chiulit de la orele de limba română.

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci nu te mai uita la filme, uita-te doar la desene animate, ca nu avem cum sa te vindecam noi.

| Lupică27 a răspuns:

Intarziere mintala laughing cati ani ai?

| Madaxo97 a răspuns:

Trebuie sa mergi la logoped sa te diagnosticheze, noi nu avem de unde sa știm exact ce ai, ar putea fi mai multe chestii, de la adhd, dizlexie, până la întârziere mentală, autism.

| KovacsB a răspuns:

Cauta despre citirea rapida.