| Shadowcat a întrebat:

Am citit cartea The vampire Diaries [Jurnalele Vampirului] si urmaresc si serialul, cum credeti, e mai bun serialul sau cartea? Pt castiu ca nici o ecranizarea nu ar putea fi mai buna ca cartea, dar in serial s-au facut cam multe schimbari.

Răspuns Câştigător
| veronica a răspuns:

Serialul e mai interesant decat cartea dar cartea intr-un fel are rolul ei fara ea nu exista serialul eu cred ca sunt interesante ambele e bine sa citesti cartile si apoi sa vezi filmele (ma refer in general)

5 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Eu am citit s cartile si urmaresc si serialullove struck cartile sunt cu totul diferite fata de serial nu au nimic in comun, mie nu mi-au placut in schimb serialul e bestiallove struck

| Th3eo a răspuns:

Serialul este mult mai frumos decat cartea. cartea este detul de plictisitoare, chiar daca eu ador cartile cu vampiribig grin serialul e superb:X ii ador pe ian si nina:X

| Lumynyzza a răspuns:

In carte se afla tot, dar in film dau doar esentialul. si eu urmares The Vampire Diarieshappy:X

| 123098lolol a răspuns:

Cartea e mai buna

| GingerBread_7059 a răspuns:

In cazul tau mai bine lasa naibii serialele si citeste mai multe carti... ai nevoie, crede-ma!