| Tmcn a întrebat:

Am nevoie de nişte filme bune, rămâne o prietenă peste noapte şi vreau să vedem un film bun. Horror, dramă sau psihologic. Fără din astea clişeice. Merci

Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Drama: requiem for a dream, seven pounds, the machinist, 21 grams,les mizerables,oliver twist.
Psihologic:Eternal Sunshine of the Spotless Mind, requiem for a dream, fight club.
Iti recomand, daca intr-o zi te plictisesti, merita sa le vezi pe toate
Vizionare placuta.

9 răspunsuri:
| beastboy84 a răspuns:

The devil inside
the exorcism of emily rose
the rite
grave encounters
The Pianist ( e din fapte reale)
Abduction

| xXAlphaXx a răspuns:

Resident Evil 1, 2, 3 sau Afterlife;
Drag Me To Hell;
Texas Massacre;
Silent Hill;
Saw.

| MLorand78 a răspuns:

The sessions (drama) e film bazat pe o poveste reala! L-am vazut de bun.Ti-l recomand

| ghostbusters a răspuns:

Dream House
Dolphin Tale
In their skin
Would you rather
La piel que habito-Pielea in care traiesc

| asasaasa a răspuns:

Fight club

| IuuxxI a răspuns:

Păi
1. Saw, e cel mai tare film, e cam scârbos că e cu mult sânge dar mie îmi place foarte mult.
2. The ring. mi se pare ok, adică, partea cea mai bună e atunci când iasă fantoma din televizor. laughing
3. The Grudge, la ăsta m-am speriat cel mai tare. Dupacea îmi era frică să mai merg la baie x_x
4.Silent Hill. Ăsta, e cu monştri sau zombie sau ce pana mea îs ăia, e fain. happy
5. Bloody Marry. Cred că ai auzit de legenda lui "bloody marry" că dacă faci nuşh ce că*at în faţa oglinzii apare. eh uită-te la film, e fain.
Sau mai sunt:

Paranormal activity(1-4)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
Room 1408
The Uninvited
Suspiria
The Strangers
Dead Birds
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
Dead Birds
The Unborn

Alegeţi, ai de unde laughing. Fundă? puppy dog eyes

| cosi9 a răspuns:

Ia descarcati tu Scary Movie..sunt 5 parti. poti incepe cu prima parte.e film comedie cu scene din filme de groaza.dar e fantastic de bun.

| Noitra a răspuns:

Al saseslea simt. Nu vei regreta. A fost nominalizat la cel mai bun film din toate timpurile. Are un final mama mama.

| Dominatorro a răspuns:

Mama este un film horror bun din 2013 si un film psihologic Inception.Si Masacrul din Texas este un film horror bun in caz ca nu l-ai vazut deja.