| Iyulia3712 a întrebat:

Am nevoie de un film/documentar, care sa ma motiveze extraordinar, sa ma faca sa-mi aduc aminte ca problemele mele sunt foarte mici in comparatie cu ale altora, sa ma ajute sa-mi regasesc spiritul de luptator. Ma simt foarte demoralizata in ultima vreme, complet aeriana, parca nu mai vreau sa ma mai confrunt cu nimic din viata asta si am niste ganduri negative in cap, putin obsedante de care nu stiu cum sa scap... Parca degeaba mai lupt ca oricum nu-s in stare sa rezolv nimic... Vreo idee despre un film, ceva care ar putea sa ma scoata putin din starea asta?

Răspuns Câştigător
| NatashaRaluca a răspuns:

"The butterfly circus". este un scurt metraj. Prima oara l-am vizionat la scoala si m-a motivat foarte mult sa incep unele lucruri care pana atunci mi se pareau imposibile. De fiecare data cand simt ca nu mai pot sa fac un lucru ma uit la el. + melodii motivationale, poze, citate inspirationale etc.
CREDE IN TINE," mananca sclipici la micul dejun "si straluceste toata ziua! xo.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Head full of honey
The magic of Belle Isle
Letters to God
Collateral Beauty
Pearl Harbor
Remember me
Me before you
Far and away (aproximativ tema din Ion- L Rebreanu, in varianta americana )
Rebecca (1997)
Jude (1996)
12 Years a Slave (2013)
Blood Diamond (2006)
The Pianist (2002)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Before the Flood 2016 un documentar ce reflecta situatia din zilele noastre a mai multor aspecte cotidiene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My left foot (1988)

| TheRealFantasy a răspuns:

Front of the Class, daca sindromul Tourette ar fi pentru tine o problema foarte mare, e un film emotionant si cu o poveste interesanta.
Daca vrei probleme si mai mari in filme si mai lacrimogene atunci incearca unele istorice (Pearl Harbor, The Pianist/Pianistul, Schindler's List/Lista lui Schindler, etc.).

| Copila2016 a răspuns:

Stiu un film japonez, se numeste One Week Friends, este vorba despre o fata care isi uita prietenii odata pe saptamana in fiecare luni, este si un serial cu acest film care e anime. Il poti gasi subtitrat pe internet, il recomand.