| Sonnora a întrebat:

Am o intrebare, exista orasul asta Mistyc Falls care apare in filmul The VAmpire Diaries? Exista acest oras in lume? Sau macar spuneti-mi unde s-a filmat filmul.

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Nu exista, exista cascada Mystic Falls: http://en.wikipedia.org/wiki/Mystic_Falls

Mistyc Falls este un orasel fictional reprezentat in realitate de statul Virginia.

Primul episod a fost filmat in Vancouver, iar restul episoadelor in Covington, Georgia si diferite comunitati din jurul Metro Atlanta.

Vezi paragraful al 3-lea al sectiunii "Production" de la http://en.wikipedia.org/wiki/The_Vampire_Diaries

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Or mai fi cateva locuri pe lumea asta care sa se numeasca la fel dar este pura coincidenta. Orasul despre care ai citit ramane fictiune.
Uite ce am gasit pe Wiki: "Episodul-pilot a fost filmat în Vancuover, British Columbia, dar restul episoadelor au fost filmate în Covington, Georgia. Au filmat în Georgia mai mult din cauza taxelor locale foarte mici."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista happy Filmarile au loc in Atlanta( capitala statului american Georgia).

| GabriellaElena a răspuns:

Orasul mistyc falls exista, dar serialul the vampire diaries a facut filmarile in Atlanta Georgia.Dar adevaratul oaras mistyc falls este putin asemanator cu cel din serial, acolo vin multi turisti