| Andrei_Robert_1986 a întrebat:

Am văzut mai demult un film horror în care s-a folosit piesa bye,bye, baby-- the bay city rollers. poate cineva sa-mi spună numele filmului? k nu îmi amintesc și as vrea sa îl revad

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Apare doar in soundtracks la Love Actually (2003)
(vezi subtitlul: In popular culture)

https://en.wikipedia.org/wiki/Bye,_Bye,_Baby_(Baby_Goodbye)

Mi-am amintit că în Wind Chill (2007), la radioul din mașină se difuza din senin, aceeași și aceeași piesă (Rockin' Around the Christmas Tree-Brenda Lee), ori de câte ori urma să se întâmple ceva înfricoșător.

Dacă nu e acesta, ar trebui să revii cu mai multe amănunte despre film...

| Sn4k3 a răspuns:

Mai stii despre ce era?

| Andrei_Robert_1986 explică (pentru Sn4k3):

Îmi aduc aminte doar ca personajul principal cauta prin posturile radio din mașina și întotdeauna radioul sarea obsedant la un post pe care se difuza mel asta

| Sn4k3 a răspuns (pentru Andrei_Robert_1986):

Am cautat si am vazut ca melodia asta e numai in filme de dragoste, poate daca stii mai multe amanunte, unde se intampla, cu ce era filmul (fantome/criminali) etc