| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de ajutor, cum as putea sa devin actor de la varsta de 13 ani,pot sa joc un rol foarte bine pot chiar sa incep sa plang daca este nevoie,cum as putea sa verfic daca ma pricep bine, apropo sunt baiat, mi-as dori sa devin actor de acum, stiu engleza foarte bine,credeti ca as putea sa devin de acum?, sunt pasionat de seriale, as putea sa joc intr-un serial ca supernatural sau the walking dead, imi plac serialele supranaturale,vampiri,varcolaci,demoni,fantomem,spirite, etc,nu exista vreo modalitate online de a-ti testa abilitatiile,cum am zis si mai sus pot sa incep sa plang daca este nevoie, pot sa ma enervez repede, sa fiu trist, sa fiu SERIOS sa nu rad. Voi ce credeti as avea sanse?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data incearca-te la scoala sau la Casa Copiilor, sa joci un rol in 2-3 piese.
Daca persoana care regizeaza acele piese te considera suficient de talentat, atunci te poate recomanda la un casting la o firma de specialitate, care recruteaza actori.
Dat fiind ca esti minor, oricum va fi nevoie de acordul scris ai parintilor tai, iar eventualele contracte va trebui sa le semneze si ei!

Parintii tai iti pot da si cel mai mare sprijin, cautand si inscriindu-te la un cerc de actorie.

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa te duci la un casting care caută persoane de vârsta ta, despre castinguri poți căuta pe internet unde se țin, iar dacă ești acceptat vei juca într-un film. In principal pentru un casting serios prima data te pun cei de acolo sa le trimiți o poza cu tine și să completezi câteva detalii, iar daca le place de tine te cheamă să discuți cu ei, iar daca treci și de proba asta vei juca într-un film cel mai probabil.