| AFiSaUaNuFi a întrebat:

As dori si eu sa aflu ce premii si distnictii a primit filmul indian Culoarea fericirii (Bidaai)!

4 răspunsuri:
| nevermindpeople a răspuns:

In anul 1975, filmul indian Bidaai [Culoarea fericirii] a castigat la Filmfare Award la categoria Best Supporting Actress
Durga Khote. De alte premii nu am mai auzit. Cred ca doar atat. big grin
Sper ca te-am ajutat. :*
Funda? love struck

| AFiSaUaNuFi explică:

Bidaai este un serial indian care a fost lansat in anul 2008 nu 1975 din pacate nu m-ai ajutat sad. Nu are nimic... poate data viitoare

| CrySs_9095 a răspuns:

Star Parivaar Awards

Year 2008
Category Winner Show name
Favourite Naya Sadasya (Female) Sadhna Sapna Babul Ka...Bidaai
Favourite Pita Prakashchand Sharma Sapna Babul Ka...Bidaai(Tata Favotit)
Favourite Behen Sadhna Sapna Babul Ka...Bidaai(Sora Favorita)
Year 2009
Category Winner Show name
Favourite Sasur Prakashchand Sharma Sapna Babul Ka...Bidaai(Socru Favorit)
Favourite Bahu Ragini Sapna Babul Ka...Bidaai(Nora Favorita)
Favourite Pati Aalekh Sapna Babul Ka...Bidaai(Sot Favorit)
Favourite Patni Sadhna Sapna Babul Ka...Bidaai(Sotie Favorita)
Year 2010
Category Winner Show name
Favourite Bhai Ranveer Sapna Babul Ka...Bidaai (Frate Favorit)
Favourite Sasur Prakashchand Sharma Sapna Babul Ka...Bidaai(Socru Favorit)
Favourite Bhabhi Ragini Sapna Babul Ka...Bidaai(Cumnata Favorita)
Favourite Pati Aalekh Sapna Babul Ka...Bidaai(Sot Favorit)
Favourite Bahu Ragini Sapna Babul Ka...Bidaai(Nora Favorita)
Sabse Yaadgaar Pal (Fiction) Sapna Babul Ka...Bidaai
Sper ca te-am putut ajuta