| Alasia a întrebat:

Bun, deci nu am de gand sa ma uit la 244 de episoade pentru ca sa stiu ce s-a intamplat in naruto pe animekage. Nu imi puteti spune ce s-a intamplat asa in mare? sau in manga? ce se mai intampla? am pierdut firul total. ce s-a intamplat cu sasuke? ce a m-ai facut? si naruto sau sakura?big grin va rog frumos. si continui sa ma uit pe animekage

Răspuns Câştigător
| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Pai in Naruto Shippuden, daca ai vazut primul sezon, atunci stii despre Akatzuki. Oricum, e pe cale sa inceapa cel de al 4-lea mare razboi ninja, dupa ce Madara a declarat razboi. Plus ca-l are si pe Sasuke de partea lui, dar ceea ce a mai ramas din Orochimaru se baga si el. Dupa ce toti jinjuki au fost ucisi si a mai ramas doar Naruto (9 cozi), si 8 cozi, Naruto trebuie sa invete sa stapaneasca bestia cu 9 cozi. Aproape toti Ackatzuki au fost ucisi. Oricum, nu stiu sa-ti explic cum trebuie pentru ca nu stiu exact de unde ti s-a rupt firul. Ti-am povestit in mare, stiu ca suna plictisitor, dar crede-ma ca e plin de actiune si suspans.
Sper ca te-am ajutat big grin.

22 răspunsuri:
| Alasia explică:

Nu am vazut nimic din shippudenlaughing dar e super. nu e plictisitor deloc. pai dar sasuke nu a fost si el in akatsuki?

| Alasia explică:

Asa dar ce vrei sa spui prin "toti jinjuriki"? acestia sunt ino, sakura si restul celor din konoha?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

N-am scris eu bine tongue. Jinjuki sau cum s-or scrie sunt cei care poseda inauntrul lor bestile cu cozi, asa ca Naruto. Erau 9, dar toti au fost ucisi de Akatsuki, fiecare posedand altfel de bestie (incepand de la o coada (ala era Garra), pana la 9 cozi (Naruto), si Garra o fost omorat dar apoi o fost inviat si nu mai poseda bestia). Oricum, acum a mai ramas doar Naruto (9 cozi) si cel care-l poseda pe 8 cozi. Da, Sasuke facea si inca face parte oarecum din Akatsuki. Daca mai ai ceva nelamuriri intreaba-ma, dar eu zic ca ar trebui sa te uiti, e mult mai incitant decat iti povestesc eu happy.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Stiu, e un desen mortal. doar ca nu pot sa vad cum se omoara pe acololaughing si e prea mult de vizionat. inca o intrebare. dar ai spus ca mai sunt doar cei acre poseda 9 cozi adica naruto si cel cu 8 cozi. cel cu 8 cozi e sasuke?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Nuu... Sasuke nu are de aface cu astea. 8 cozi e un nene raper pe nume Killer Bee. De obicei Jinjuuki sunt rude cu kage (conducatorii satelor), asa cum tatal lui Naruto era Hokage. Fratele lui Killer Bee e unul dintre kage. Oricum, bestia lui Killer Bee e o caracatita cu 8 cozi, dar Bee o poate controla cum vrea el, si o poate aduce afara. Asta trebuie sa faca si Naruto cu 9 cozi.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Aaa. da l'am vazut pe tipul ala si pe caracatita lui. no bun dar am vazut un episod in care naruto o numea pe tsunade "bunica" ii e bunica? pe bune sau numai jiraya ii e bunic?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Nu, Jiraya nu ii e bunic, e un fel de nas. Oricum Jiraya o murit. Si "bunica" Tsunade a doar o porecla sau un alint pentru ca ea are in jur de 50 de ani, si stii cum ii Naruto. Si Tsunade era sa moara cand satul o fost distrus complet. Inca se mai construieste. Si Naruto e eroul satului acum happy.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Aaa. ce dragut:X asa dar cum a ajuns gaara sa fie hokage?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

El e kazekage (asa se numeste la ei, in satul nisip). Pai a fost ales, el avea puterea de a apara satul happy.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Aha. bun bun dar daca sasuke nu are legatura cu demonii aceia cu cozi, atunci el de ce s-a transformat intrunu. atunci cand s-a luptat cu naruto si asa mai departe?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Ala nu era demon cu cozi happy. Era un demon cauzat de semnul blestemat lasat de Orochimaru. Oricum acum nu mai are semnul tongue. Si nu era un demon inauntrul lui, el se transforrma intr-un fel de monstru.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Si se poate transforma oricand vrea?:O si cum de nu mai are semnul?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Pai acum nu se mai poate transforma. Se transforma doar cand se enerva si lupta, dar semnul a fost distrus de fratele lui care a murit, Itachi. Acum Sasuke vrea sa il razbune deoarece nu i-a omorat familia intentionat. Oricum au fost facute multe copii cu semnul acela de catre Orochimaru, ca Sasuke, dar el era mai puternic de cat ceilalti.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Oaaaau:O nu stiam ca Itachi a murirt si maiales ca nu a omorat clanul intentionat:O si maiales ca la inceputul serialului Sasuke voia sa il omoare pe Itachi. acum vrea sa il razbune?! Si cred ca vrea sa il razbune distrugand Konoha asa'i?

| Alasia explică (pentru Alasia):

Dar cum a murit Itachi? Cine l-a ucis?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Era bolnav... dar o murit cand se batea su Sasuke (Sasuke vroia sa se razbune, dar el nu stia povestea cum trebuie, Itachi era de fapt bun), si atunci si Sasuke era sa moara, dar l-a salvat Uchiha Madara (nu cred ca-l stii, e o poveste lunga...), care i-o spus apoi adevarul despre Itachi. De aceea vrea Sasuke sa se razbune. Oricum Itachi trebuia sa moara, avea o boala.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Il stiu pe Madara. E unchiul lui Sasuke. Tipul ala din Akatsuki. nu?big grin oricum. dar cum vrea Sasuke sa se razbune? si pe ce?

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Nu e chiar unchiul... el traieste de cam o suta de anibig grin, dar e ruda, fiind unul din intemeietorii clanului Uchiha. Pai din cauza satului Frunza Itachi a trebuit sa-si omoare familia, dar nu l-a putut omori si pe Sasuke, si la inceput i-a spus ca o facut asta pentru a se testa. Sasuke vroia sa se razbune, si cand o murit Itachi Madara l-o salvat si i-o spus adevarul (nu-l mai stiu exact, dar Itachi era un dublu agent, si era bun, e trista povestea lui sad). Iar acum Sasuke vrea sa distruga satul Frunza pentru al razbunabig grin.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Aaaaa. oaau ce tare:X pacat de Itachi. Dupa toata povestea cred ca Sasuke trebuia sa fie distrus moral... nu'i de mirare ca a devenit asa disperat. No bun. si cum a ajuns sakura ca fie un ninja medic?laughing

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Pai si-o dat seama ca pe campul de lupta nu poate fi de ajutor. Nu aveau nici-un medic ninja in echipa, iar intr-una dintre misiuni pe ea o pus-o sa stea deoparte si nu putea face nimic, era inutila (inca putea-u s-o i-a ca ostatica adversarii). Asa ca s-o hotarat sa mearga la Tsunade (e cel mai bun medic ninja din lume), si si-o dat seama ca are talent. Apoi si Ino, care era in aceeasi situatie, o facut asta iar acum toata lumea le cere ajutorul happy.

| Alasia explică (pentru XDarkAngel):

Ce fain! aha deci asa a ajuns sakura medicthinking dar cu hinata ce s-a mai intamplat? mai e inebunita dupa naruto?laughing sau cu neji si clanul hyuga

| XDarkAngel a răspuns (pentru Alasia):

Pai Hinata inca il place pe Naruto :X. Dar acum ea si Neji se inteleg cel mai bine, iar pentru pregatirile pentru razboiul ce v-a urma Neji a fost ales ca conducator al clanului la atac, iar Hinata nu s-a suparatwinking.