| babygirlmeli a întrebat:

Bun. filmul "intoarcerea la laguna albastra" e o continuare a filmului "laguna albastra"? funda:X da' vreau si explicatielaughing

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Oxanna a răspuns:

Da, este continuarea... Emmelinne si Richard(Laguna albastra) sunt gasiti morti in barca, iar fiul lor Padyy(botezat mai apoi Richard) supravietuieste. Sarah Hargrave, tanara vaduva a unui pastor, se intoarce la San Francisco, la bordul unei nave, impreuna cu fiica ei in varsta de 12 ani, Lilli. Pe vas se mai afla si micutul Richard care-si pierduse parintii, si este imediat adoptat de catre Sarah. La bordul navei izbucneste holera si cei trei, ajutati de capitan, se imbarca pe o mica barca si reusesc sa ajunga pe o insula tropicala. Ironia sortii? Vantul si curentii ii indreptasera chiar spre insula pe care fusese nascut Richard.Anii trec si cei doi copii cresc... Timp de opt ani Sarah a facut totul pentru a-i educa cat se poate de bine cu speranta ca, intr-o zi, se vor intoarce la San Francisco. Dar Sarah moare si Lilli si Richard trebuie sa se descurce de acum singuri. Copiii devin fascinati de deosebirile dintre fete si baieti si in timp ciondanelile si jocurile copilariei se transforma intr-o dragoste ce nu cunoaste nici o limita. Intr-o zi, viata lor idilica este data peste cap de sosirea unui vas, fortandu-i sa se confrunte cu "civilizatia" pentru prima oara.

fundiiii? te rooooog

| Juliebelle a răspuns:

sunt 2 filme diferite, numai ca au aproape acelasi subiect

| marett16 a răspuns:

Nu au nici o legatura doar ca intoarcerea la laguna albastra este un film mai nou, din anul 1991 cu alti actori, iar laguna albastra este din 1980.

funda?

| Just Kiddin' a răspuns:

Cam da... Poti considera ca baiatul gasit este cel din Laguna Albastra, considerand ca parintii lui au murit sau altceva big grin

| Diana0987 a răspuns:

Nu cred ca e continuare, stiu ca nu sunt aceiasi actori si o sa aiba si astea un copil si ei sunt la fel de tineri ca cei din laguna albastra.Deci nu e continuare.

| byaa a răspuns:

Da, e continuarea.
Cei 2 care au ramas pe insula in "Laguna albastra", se intorc iar si dupa ce cresc, isi intemeiaza o familie, e cam tot aceeasi poveste ca si in "Laguna albastra", dar alte personaje.
batting eyelashes Funda?batting eyelashes