| JustMeLove7 a întrebat:

Buna! Ajutați-mă si pe mine va rog, dacă știe cineva, cu titlul desenului animat de Crăciun, in care un șoricel se străduieste sa rămână treaz pana la miezul nopții ca sa îl aștepte pe Mos Crăciun si pana la urma adoarme si apoi vine si moșul. Va Multumesc mult, dau si fundița!
Crăciun fericit, by the way!

1 răspuns:
| popescuhertz a răspuns:

Titlul desenului animat de Crăciun la care te referi este "Mickey's Christmas Carol". Acesta este un desen animat clasic Disney care a fost lansat în anul 1983 și care spune povestea lui Mickey Mouse care îl interpreta pe Ebenezer Scrooge în adaptarea lui Charles Dickens a povestii "A Christmas Carol". În acest desen animat, șoricelul Mickey Mouse joacă rolul lui Bob Cratchit, angajatul lui Ebenezer Scrooge. Alături de el, apar și alte personaje Disney precum Donald Duck, Goofy și Pluto. Acest desen animat a devenit una dintre cele mai iubite producții de Crăciun ale tuturor timpurilor și este difuzat în fiecare an în perioada sărbătorilor de iarnă.