| HamsteRitaRiRi a întrebat:

am o intreare, cine a vazut „The Twilight Saga: New Moon" ii rog sa-mi povesteasca si mie ce s-a intamplat si de ce edward si bella nu mai erau impreuna. dau funda pentru cel mai bun.

5 răspunsuri:
| GEORGE a răspuns:

Edward i-a zis bellei ca unul dintre vampiri imbatranise si de 10 ani arata la fel.deci nu putea risca saobserve lumea aceste detalii.

| Insomnii a răspuns:

Deci edward ii organizeaza ziua de nastere a bellei dar aceasta se taie si jasper vrea sa o atace...in momentul acela edward cullen realizeaza ca e prea periculos sa stea in preajma fetei si decide sa o paraseasca, in timpul acesta bella se afectioneaza de prietenul ei jacob black care descopera ca e varcolac. bella incearca nenumarate experiente extreme si la un momendat se arunca in gol de pe o stanca, alice cullen vede acest lucru si ii spune lui edward, el crezand ca bella a murit decide sa isi ia viata si el provocandui pe volturi cel mai puternic clan si se duce in Italia. bella afla de decizia lui edward si se duce sa-l salveze, reuseste chiar in ultimul timp acest lucru.
se reanpaca si se intorc acasa bella este pedepsita din cauza lui jacob care o paraste lui charlie ca a mers cu motocicleta.
sfarsit.
sper ca te-am lamurit.
Funda?

| OaNa_1155 a răspuns:

El a plecat crezand ca o protejeaza sub pretextul ca familia lui ar fi trebuit sa arate cu 10 ani mai mult decat aratau.El pleaca si Bella se duce in padure, pe munti si vine Laurent.se ia de ea si ii spune ca o va omori repede, fara durere, dar Victoria vrea sa o omoare dureros, lent. De fiecare data, Edward i se arata si ii da "sfaturi" cum sa il minta pe Laurent. Vin lupii (varcolacii.si Jacob va deveni unul) si il omoara pe Laurent.
Apoi ea, stiind ca Edward va veni daca ea va fi in pericol, fce tot felul de nebunii.Se duce cu unu' pe o motocicleta, apoi ia una strikta de la fiare vechi si o duce la Jake ca sa o repare.se simte mult mai bine cu Jacob si golul din inima ei parca dspare.Dar ea, in acelasi timp, ii trmite niste e-mailuri lui Alice, dar de fapt nu e adresa ei valida de mail.e ca si cum s'ar destainui in tacere.
Prietenul tatalui ei se duce la vanatoare de varcolaci, dupa ce ea le zice ca ei chiar exista.dar si Victoria era pe acolo si il omoara pe acel prieten al tatalui ei.
Charlie ii pregateste inmormantarea, iar Edward suna la ea acasa. Raspunde Jacob si ii zice ca Charlie nu e acasa si ca pregateste o inmormantare.(Ea inainte voria sa se arunce de pe o stanca direct in apa, iar Alice a vazut-o murind, dar asta nu s-a intamplat, a salvat-o Jacob).El a crezut ca est inmormantarea ei si s-a dus la Volturi ca sa il omoare pentru ca fara ea nu ar putea "trai".
Volturii il refuza, iar el vrea sa se arate in fata multimii care era la o sarbatoare impotriva vampirilor. Daca ar face acest lucru, Volturii l-ar elimina.
Alice si Bella se duc in Italia, la Volturi si incearca sa il opreasca.Ea ajunge la el chiar cand vroia sa se arate in plin soare, la miezul zilei
Ei se saruta si volturii ii cheama la ei
Apoi...Ei o vad pe fata adica pe Bella...vor sa il omoare pe Edward, dar ea spune ca pot sa o omoare pe ea.seful volturilor sse mira de spuesele ei.iar Jane, cea cu puterea durerii, il chinuie pe Edward. Apoi incearca si la Bella.Nimic.Cel care citeste gandurile.nimic
Dra inainte de aceste lucruri, unul din Volturi, ii spuse sefului sa o omoare pentru ca e prea periculos cu ea. El nu face asta pentru ca Edward se ia la bataie cu toti. apoi se intampla ce ti-am spus mai sus.
Intr-un moment, Alice vede ca Bella va deveni vampir.Asa ei pleaca si raman impreuna. Apoi cand se duc acasa, le iese in cale Jacob(varcolac fiind), iar Edward ii citeste gandurile
Ei vorbesc, dar Jake ii spune luiEdward sa nu uite un punct important in tratatul lor: Ca daca unul din ei musca un om, totul se duce de rapa.dar Edward nu uitase. Jacob pleaca, iar Edward a pus o conditie pentru a o transforma in vampir: Sa se marite cu el.si chiar aici se terina filmul.
Sper ca ai inteles ceva.scuze greselile. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si tie :* pai ce sa iti spun edward si familia cullen pleaca din forks cu speranta ca bella nu va mai fii urmarita de vampiri(victoria, laurent s.a.m.d). bella incearca sa treaca anul scolar fara probleme insa si din cauza ca tatal lui edward neimbatranind ar trebui sa arate cu 10 ani mai batran minsa asta nu se inatmpla. laurent se intalneste din coincidenta cu bella intr-o padure i realizeaza ca familia cullen a lasat-o de izbeliste pe aleasa lui edward.ins ace crezi? big grin o salveaza niste lupi mari :X:Xlove struck niste bestii. dupa care domnisoara bella afla ca jacob este in clanul Quileute – care are propriile secrete periculoase i cam asta e tot.

| misteryous a răspuns:

Eu am vazut deci edwart o iubea asa de tare pe bella incat nu vroia sa ii faca rau asa ca a plecat la volturi(niste vampiri care puteau omori alti vampiri, a da volturi locuiesc in Italia)bella suferea foarte tare si mereu cand facea ceva gresit il vedea pe edwart.aceasta este vizitata de laurent pentru ai spune ca victoria vroia sa o omoare si ca aceasta vroia sa o omoare incetul cu incetul(cu durere)dar el vroia sa o omoare repede.aceasta este salvata de jacob si haita lui de lupi.alice vine la bella pentru a o anunta ca edwart vrea sa se duca la volturi pentru a se omari balla si alice merg in Italia unde bella il salveaza pe edwart. sfarsitul:edwart o cere pe bella in castorie.(sfarsitul e cam naspa deoarece de abia in eclipsa(care deja a aparut)spune bella da!
fundita?