| Stefan_Manuela_1975 a întrebat:

Ati putea sa imi spuneti cat de cat povestea filmului "Clubul Vrajitoarelor" a fost aseara la tv, dar nu am apucat sa-l vad sad.

1 răspuns:
| amo1996 a răspuns:

Sarah scapa de singuratate atunci cand este primita in grupul de fete format din:Nancy, Bonnie si Rochellle. Cele trei fete aveau de a face putin cu lumea magiei, dar cand Sarah apare totul ia ampoare si cele patru descopera ca au puteri supranaturale.

Pe rand fetele folosesc magia pentru indeplinirea unor dorinte ascunse. Astfel, ceea ce incepe ca o invocare a spiritelor se transforma in puterea de a obtine ceea ce mult timp le-a fost refuzat.

Dar, cum dupa fiecare fapta urmeaza si consecintele totul devine un joc periculos, mai ales cand invidia isi face aparitia si fetele trebuie sa decida