| Sabìŋaaa a întrebat:

Buna >:d< ! Ce va place cel mai mult: Twilight sau Vampire Diaries? De ce? Si cateva pareri despre filme. Fundabatting eyelashes .

Răspuns Câştigător
| MadduM a răspuns:

Ambele sunt "misterioase" și romantice, ambele sunt interesante. Twilight l-am văzut acum ceva vreme și am luat și cărțile, dar nu mă fașcinează la fel de mult ca The Vampire Diaries. Ținând cont că VD este serial, te ține mult mai mult în suspans... Presupun că asta este diferența dintre cele două. VD apare în fiecare joi iar Twilight apare anul viitor sau anul ăsta.
VAMPIRE DIARIES
- are mai multe genuri (horror,romance, SF)
- efectele din film par chiar reale și sunt lucrate
- este plin de suspans!
- îmi place acțiunea, îmi place povestea.
TWILIGHT
- știu că prima dată Twilight a apărut ca film, dar cărțile de la VD sunt mai vechi decât cele de la Twilight.
- îmi place povestea dintre Edward și Bella, de abia aștept să văd ultima parte a filmului love struck
Pupici și un Paște Fericit!

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cu siguranta The Vampire Diaries love struck
e mult mai bine facut, mai multa aventura, iar actorii sunt mai talentati si mult mai frumosi love struck

| PaulaGGiyongchy a răspuns:

TWILIGHT,e mai super de 1000 de ori decat Vampire Diaries

| OnixXdd a răspuns:

The Vampire Diarieswinking Elena/Katherine e mai frumoasa decat Bella. + In The Vampire Diaries exista 2 vampiri superbiwinking + The Vampire Diaries este serial, Twilight este un film impartit in mai multe parti; Clar The Vampire Diaries este mai popular, deoarece are mai multe episoade si te tine cu sufletul la gura ca sa vezi ce se mai intampla happy

| micutadhampir a răspuns:

E destul de greu sa faci o cumparatie, pentru ca Twilight e artistic, iar TVD e serial. In TVD e mult mai multa actiune, sunt mai multe personaje, etc. Mie personal imi plac aman2 filmele.

| JOJO19 a răspuns:

Twilight garantat: x

| Piableu a răspuns:

Harry Potter, dar nu conteaza. S-a demonstrat matematic ca vampirii nu exista. Maxim ar putea traii doar 2 ani.

| diana_6295 a răspuns:

Mie sincera sa fiu imi place Vampire Diaries pentru ca e mult mai fascinant decat Twilight.

| Andrewtaa a răspuns:

Sincer mie imi place la nebunie TVD dar dupa cum am vazut la TV sau la calculator este discutat numai Amurg.sa facem o comparatie.persj din TVD sunt mai frumoase de o mie de ori cu exceptia lui (Iacob) din Amurg doar atat.iar TVD este serial si te tine si in suspans! Sper sa fie mai popular TVD decat Amurg dar nu stiu se vorbeste prea mult de Amurg si nici nu prea am auzit la TV ceva despre TVD.