| ingerasdulke15 a întrebat:

funda pentru cele mai frumoase filme de adolescenti va rog + vot, daca ati pute sa imi povestiti ce se intampla.

Răspuns Câştigător
| AndaVr a răspuns:

Angus, Thongs and Perfect Snogging -O comedie, in care personajul principal este Georgia, in varsta de 14 ani. Totul incepe cand ea si prietena ei Jas se indragostesc de doi frati.Acestea fiind noi in oras. Intre timp tatalui Georgiei ii se ofera o slujba in Noua Zeelanda si este nevoit sa plece pentru o perioada. Jas devine iubita lui Tom[unul dintre frati], iar Georgia incearca in continuare sa ii atraga atentia lui Robbie. Din pacate acesta iesea cu cea mai populara fata din scoala, Lindsay. Totus Georgia incearca tot felul de trucuri pentru a fii langa Robbie. Intre timp ea vrea sa isi convinga parintii sa ii organizeze petrecerea intr-un club cu un Dj.

John Tucker Must Die -
John Tucker este un aventurier in ale relatiilor, dar se pare ca 3 din fostele sale iubite, nu vor sa stea cu mainile in san cand vine vorba de razbunarea mult meritata. Mintea unei femei este din cale afara de malefica atunci cand este in joc iubirea tradata, insa cand vine vorba de 3 femei aliate, este un real masacru.(filmul asta e foarte tare:-d

Din nou la 17 ani-Mike O’Donnell avea tot ceea ce isi putea dori de la viata. A fost un atlet de nota 10 care intentiona sa se duca la facultate, dar el a renuntat de tot la acest plan pentru a se casatori cu iubita lui din liceu, Scarlett. Ajuns la 37 ani, Mike a devenit un om mizerabil, si un om de afaceri foarte trist si deprimat, care a ajuns sa creada ca a luat niste decizii in viata nu tocmai inspirate. Ceea ce isi doreste el este sa se intoarca inapoi in timp, sa mai poata lua inca odata deciziile pe care le-a facut acum 20 de ani, si care l-au adus in starea in care este. Intamplator dar adevarat, dorinta lui i se indeplineste, si ajunge sa aiba inca odata 17 ani. Tot ceea ce trebuie sa faca acum este sa isi traiasca viata inca odata.

Si mai ceva :Wild Child
Dansul dragostei 2
Cu un pas inainte (2007)
LOL -("LOL" este un remake al unui film francez cu acelasi nume din 2008, regizat de Lisa Azuelos care abordeaza problemele tipice ale adolescentei: scoala, probleme cu parintii, prima iubire, rivalitatea dar si impactul pe care il are internetul asupra tinerilor din ziua de azi.)

sper ca te-am ajutat happy

3 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

Mean girls-Cady Heron a crescut in Africa si crede ca stie sa se descurce in orice situatie. Dar atunci cand frecventeaza un liceu public intr-un orasel mic langa Chicago, Illinois afla sensul adevarat a ceea ce inseamna "lucruri salbatice" intr-o lume civilizata. Drumul ei se intersecteaza cu drumul celei mai rele dintre toate speciile, populara si calculata Regina George. Mai mult decat atat, Cady se indragosteste de fostul prieten al Reginei, Aaron Samuels, atragand astfel dorinta de razbunare a acesteia.
sau American pie-dar aici nu are rost sa-ti povestesc.sau
fab five the texas cheerleader scandal-e despre cinci majorete care conduc scola si se intampla tot felul de chestii.winking

Răspuns utilizator avertizat
| aℓèè a răspuns:

In primul rand, serialul meu preferat este The vampire diaries, iar ca filme sunt Twilight, Hunger Games sau o alegere mai cool este filmul Submarine(unde Oliver Tate e un adolescent special si, crede el, total boring.Intre o noua iubire si incercarea de a salva relatia parintilor, nu are timp nici sa respire.)The Vow, este de asemenea un film interesant. Sper ca ti-am fost de ajutor:d, funda?