| Nickm1mNick12 a întrebat:

Buna, imi poate recomanda cineva un film bun de vazut cu familia, un mix de comedie, drama, mister, aventura, fara scene de erotice sau in zona aia, mai din timpurile noastre si daca ai putea sa si ramai cu ceva dupa ce vezi filmul, ar fi bine happy

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Back to the Future este foarte bun, Inception la fel, Lord of the Rings, Interstellar

| NLS a răspuns:

Gifted (2107) -nu are mister si aventura deloc, si drama doar partial. Insa e de vizionat cu familia.

Grumpy old men - film vechi, dar super comedie de familie

Grumpier old men - film vechi, dar super comedie de familie

Alladin (2019) -de neratat

Yours, Mine & Ours (2005) -comedie romantica de familie

The Illusionist (2006) -magic is everywhere

The Prestige (2006) -magic is everywhere

Hugo (2011)

August Rush (2007)

Cast away (2000) -nu e comedie, in rest are de toate

Honig im Kopf (2014) -super comedie- si drama (despre boala Alzheimer), probabil cel mai bun film nemtesc, dar e greu de gasit

The Queens Gambit (2020) -mini-serie de 7 episoade. Film despre/si cu sah. Si despre multe altele.
Orcine are atat de multe de invatat din filmul acesta.
Daca va fi vizionat de copii sub 15-16 ani, nu recomand totusi, contine si plasare de produse (alcool, calmante).