| Lovepets a întrebat:

Imi spuneti si mie care este cel mai frumos anime pe care l-ati vazut si despre ce era vorba?

Răspuns Câştigător
| Balalelo a răspuns:

Sunt foaaaarte multe anime-uri.Iti voi zice cateva;) -
1. Spice and Wolf 1 si 2-- Meşteşug negustor ambulant Lawrence calatoreste prin lume, de vânzare cu tot felul de lucruri. Dupa ce a vizitat un sat el descoperă o fată dormit sub fân în căruţa. Ea are urechi de lup şi o coadă. Fata lup explică faptul că ea a fost numit un "Dumnezeu", dar numele ei este într-adevăr Horo şi nimic mai mult. Lawrence tachineaza fata un pic, dar după ascultarea mai mult de povestea ei este mutat şi se hotărăşte să însoţească nord ei în continuare. Privind călătoriile, cei doi au tot felul de aventuri şi de multe ori te în necazuri, dar încet legătura dintre ele creste mai puternic. (Serie neterminata)
2.Night Wizard -- Night Wizard, Un termen dat pentru cei a căror misiune este de a proteja lumea de întuneric iminente. Renji Hiiragi este într-o noapte Wizard astfel, care este în mod constant apel la misiuni, chiar dacă tot ce vrea este să poată să meargă la şcoală şi de absolvent.

Cu toate acestea, pentru ultima sa era de a proteja Elis Shiho, care este un student nou transfer la academia lui. Fiind târât în Clubul de Astronomie prieten din copilărie lui Renji, Kureha Akabane în prima ei zi la şcoală, Elis în curând îşi dă seama că şi ea, are puterea de a deveni un expert noapte, după care posedă una dintre cele sapte Jewels secrete, Jewel de bunătate.

Împreună cu Renji si Kureha, Elis acum incepe lupta ei şi noua sa viata, ca un Night Wizard.
3.Hyakka Ryouran Samurai Girls -- Yagyuu Muneakira este un baiat care intr-o zi i se intampla o mie de necazuri.Da la sfarsitul zilei, descopera ca a devenit si mai ciudat.O fata cade din cer direct in bratele sale, care primele cuvinte ale ei au fost "Onii-chan".
4. Zero No Tsukaima
SI multe altele.Le poti gasi aici pe toate : www.anime-nolimit.ro

9 răspunsuri:
| TootydeCool a răspuns:

Buna,
Poi eu cred ca cel mai frumos amine este "naruto"
este vorba despre un baiat din satul frunzei care detine un monstru in el acest monstru se numeste"Vulpea cu 9 cozi"
cand este mic este respins si ignorat de toata lumea, dar cand este mare devine eroul satului, el apara satul de unul din Akatsuky numit Pain care este cel mai bun din akatsuky.
el a trecut prin multe clipe grele in toata copilarie, toti oamenii ai spuneau "Ala".
mama cu tatal sau am murit cand s-a nascut el aparandul de madara, madara este seful la Akatsuky.
mama sa detine prima in ea vulpea, iar tatal sau era hokagele al 4 lea din satul ascuns intre frunze.

urmatorul anime care imi place este "Beelzebub"
in acest anime este vorba despre un baiat de 17ani care era unul dintre cei mai puternici din scoala, el a gasit pe marginea unui rau un copilas mic se numea bebe si nu mai stiu cum, s-a atasat foarte mult de oga (asa se cheama baiatul), el se duse la prietenul lui furuici. apoi a aparut si bona sa numita Hilda ea impreuna cu bebele au veit din lumea demonilor). in sfarsit cele doua persoane au devenit mama si tatal copilului, iar acum oga este cel mai puternic din scoala!@!
Succes uitate si tu merita {... Funda...}
Te pwoop dulce, sunt si alte anime dar mie astea imi plac cel mai mult!@!

| Deby a răspuns:

Cel mai frumos anime care l-am vazut a fost rio era vorba de o pereche de papagali unica in lume diferenta era ca masculul a fost crescut de mic de o femeie iar femela a stat in salbaticie masclul a fost nevoit sa ses duca la rio sa se poata imperechea cu femela acolo au avut loc mai multe peripetii e foarte frumos uitate si u. fundita pls!

| Carrie a răspuns:

Cel mai frumos anime pe care l-am vazut este Nana.Este vorba despre doua fete cu acelasi nume(Nana) care s-au intalnit intr-un tren care mergea spre Tokyo,intamplator. Fetele au venit fiecare in Tokyo cu un anumit scop:una sa devina o vedeta rock, iar cealalta sa fie mai aproape de iubitul ei. Dupa aceea, iar s-au intalnit intr-un apartament pe care fiecare voia sa-l cumpere pentru ea.Pana la urma au cazut la un comun acord si de atunci au inceput sa locuiasca impreuna. Apoi trec prin fel de fel de situatii.(uite aici un site cu manga in engleza-sunt multe printre care si Nana: http://www.citymanga.com/ ).Al doilea cel mai preferat anime este Kaichou wa Maid-sama! Este vorba despre o adolescenta(Ayuzawa Misaki) care este presedintele consiliului de elevi al scolii sale si care intr-un fel uraste baietii deoarece tatal ei le-a parasit pe ea,pe mama si pe sora ei.Cel mai important lucru este unde lucreaza ea:ea lucreaza la o cafenea de servitoare(Maid Latte). Intr-o zi un baiat(Usui Takumi,care este indragostit de Misaki, un tip misterios, frumos si bun la toate) a aflat de 'micul' secret al fetei dar n-o paraste. Misaki crede ca Takumi e un 'extraterestru pervers' si de-abia se uita la el dar pe parcurs se indragosteste si ea de el.(Tot pe site-ul de mai sus gasesti manga dar uite un alt site pe care sunt anime-uri printre care si Nana si Kaichou wa Maid-sama!: http://desene-animate.rascuplans.ro/,manga-urile de la aceste doua anime-uri inca sunt neterminate.) :)

| XηαтѕυмєX a răspuns:

Mie mi-a placut Bleach. este vorba despre pers. principale : Ichigo si Rukia. Nu l-am urmarit mult pentru ca nu am avut timp dar cate ceva stiu tongue Rukia este din lumea spiritelor in corp gigai.Si parca este si un shinigami thinking Nu stiu sigur pentru ca nu prea l-am urmarit... Ichigo este un om care o mai apara pe Rukia... Rukia are si un frate care a adoptat-o se numeste Byacuya cam asa. Srry mai mult nu stiu laughing.

| IceGirl_3377 a răspuns:

Sunt o multime de animeuri nemaipomenite iar eu am urmarit peste 50 si sincer mi se pare ca gasesc animeuri din ce in ce mai interesante, daca esti o fire romantica nu o sa rezisti 4 minute la Bleach sau naruto insa Kaichou wa Maid-sama si vampire knight iti vor starni interesultongue

| alexutzu9253 a răspuns:

1 naruto este cu siguranta cel mai tare 2 blea
ch 3 dragon ball z 4 ao no exorcist 5 beelzebub 6 D.grey -man 7 fairy tail 8 one piece 9 yu yu hakusho 10 fullmetal alchemist

| marinavacaras a răspuns:

Marmalade boy

| TheDarkReaper a răspuns:

1 vampire knight
2 rosario to vampire si rosario to vampire capu2
3 daca esti tot fire romantica DN angel iti va placea
acum actiunea
in vampire knight este vorba despre o fata cere se indragosteste de un baiat fara sa stie ca el e de fapt un vampir nu dureaza mult pana sa isi dea seama de asta si de aici lucrurile devin mai complicate
in rosario to vampire este vorba de un baiat cu note mai PROASTE si ajunge accidental la academia demonilor (aici se intampla fix invers fata e vampir si baiatu om, bineinteles ca mai toti vampiri fata mai ia cate o „masa") repejor baiatul devine un magnet t fete si mai atrage cateva demonisoare in sezonul 2 e continuare povesti
bun si in DN angel este vorba despre un baiat care de la varsta de 14 ani se transforma in renumitul hot inaripat dark din cauza dragostei e care poarta pentru una din gemenele unei familii instarite
nu zic mai mult ca nu vreau sa stric suspansul
pana data viitoare
adios mucheaco

| KitPaw a răspuns:

Nu am un anime preferat ca ma uit la o gramada, si nu o sa iti zic despre ce este ca o sa le stric tot farmecul Kaikow wa maid-sama, Katekio hitman reborn, ao no exorcist, DN.angel,wolf rain,dance in the vampire bund,rosario to vampire,dog day, shugo chara, inu x boku ss, kamisama hajimemashita.Le recomand cu bucurie celor ce le plac animeurile cu animale, comedie si super-puteriwinking