| HarryPotterForever a întrebat:

Intrebarea se indreapta spre fanii Harry Potter. Ce simtiti la sfarsitul acestei serii fascinante? Multumesc celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici n-o să aibă importanță câte Oscaruri va rata și partea a 2-a. Nici n-o să aibă importanță câți prostovani de genul ăluia de la întrebarea ta vor mai comenta doar așa ca să treacă timpul.
Nici n-o să aibă importanță faptul că se termină seria de filme, căci Harry Potter va mai supraviețui. Sau ca să-l citez parțial(pentru că schimb personajul cu un univers întreg) pe Harry, din a 2-a carte/al 2-lea film: Harry Potter va supraviețui mereu atâta vreme cât îi suntem loiali, dacă îl păstrăm în inimile noastre. Tu cum crezi că se simte autoarea cărților? La fel ca noi, ba chiar și mai și...
Ai auzit de Pottermore? Mă bucur că J.K. Rowling încă ne mai încântă cu material nou/extra. Mă bucur că această serie nu se sfârșește chiar așa ușor după vreo 13 ani.
Harry Potter nu e nici măcăr o altă capodoperă ca nu știu ce alte filme geniale...Harry Potter e un fenomen, un capitol important, o aventură din viața tuturor celor care au crescut, s-au maturizat cu această serie sau în cazul meu, cel puțin, chiar și cu actorii.
Despre Harry Potter se va vorbi multă vreme de aici încolo, chiar dacă se termină, aparent...doar seria de filme(de 10 ani).
Oricum, sunt sigur că ultimul film va lăsa o amprentă puternică anul ăsta în cinematografie, mai ales în cea britanică, nu doar în rândul unor fani, ci și-n rândul tuturor oamenilor pentru care cinematografia înseamnă ceva. Totuși, sper că Academia Americană de Film să nu mai omită și ultima parte, la anul' în 2012. E chiar păcat, după atâția ani, ca această serie să se termine fără vreun Oscar câștigat. E o serie de excepție la care s-a lucrat din greu, a avut parte de cei mai buni actori(și tineri și adulți) din UK, printre cei mai buni compozitori de muzică de film, regizori, producători, echipă foarte pasionată şi talentată. A avut tot ce se putea. Păcat, dacă și la anul' Academia va omite din nou filmele Fantasy. Pe Lord of the Rings l-au băgat în seamă în 2004 și pentru titlul de cel mai bun film...de ce n-ar putea măcar cu HP să-i acorde acolo ceva, dar nu nimic! În fine, premiile ca premii, dar ultimul film(marele final) va fi pur și simplu epic-operatic! De neuitat!

Accio July 15!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pui intrebari ca sa nu adormi
ce poti sa simti?
sa te bucur ca aia iau un car de bani pe fra3ri ca tine care se uia la filme la cinema sau mai rau le si, cumpara?
ce sa simti
ca unu e bogat si tu o iei in barba

| HarryPotterForever explică:

Poate nu o sa ma crezi, dar m-am asteptat la destepti ca tine are vin si raspund, ca sa folosesc expresia ta, ca sa nu adoarma. De aceea am specificat in intrebare ca aceasta este adresata fanilor Harry Potter. Mie mi-au placut foarte mult filmele si nu in ultimul rand cartile. Te rog sa nu raspunzi doar ca sa raspunzi. Tie iti pasa cat de bogat e actorul, si nu poti sa urmaresti un film doar de placere? 1 Cum poti sa spui ce ai spus mai sus? Si fanii Harry Potter nu sunt fraieri.