| FireAngel a întrebat:

Nu ştiu dacă mai ştie cineva, dar acum vreo 10 ani era o emisiune pe discovery channel vinerea seara, de la ora 21 înainte de fenomene stranii cu niste persoane disparute care erau gasite cu ajutorul unui medium. Are idee cineva care era numele original al emisiunii sau daca se gaseşte de vizionat?

Răspuns Câştigător
| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Seria se numește "Martor paranormal", în engleză "Psychic witness".
Link-ul către IMDb: https://m.imdb.com/title/tt0482420/
Unul dintre episoade: https://youtu.be/IAVCizS5WsM

| FireAngel explică (pentru RazvanFlorea1993):

Da, asta este! Mulțumesc mult! big grin

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cunosc mai multe cazuri reale, când au fost găsite persoane dispărute, la distanțe mari, de asemenea manieră.

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru sadrian46):

Și ce legătură are cu seria pe care o caută inițiatorul?
Ești regizorul acestui serial?

| sadrian46 a răspuns (pentru RazvanFlorea1993):

Nu, sunt regizorul unor seriale de viață reală. Aceasta este legătura.
Te pot învăța și pe tine dacă renunți la îngustimea minții, care nu-i îți permite să vezi legăturile.

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru sadrian46):

Omul caută o serie, nu povești și întâmplări reale.
Nici tu nici cel dinaintea ta nu au răspuns cu nimic la subiect.
Referitor la îngustime, mă confunzi cu tine.

| sadrian46 a răspuns (pentru RazvanFlorea1993):

Tu de ce nu răspunzi dacă ești așa de larg la minte? Văd că ești specialist în critica criticii critice?

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Explic lui sadrian 46, care m-a ignorat:
Bă, eu deja i-am răspuns și i-am găsit ceea ce caută.
Belește ochii printre răspunsuri, asta dacă intri și citești răspunsurile.