| Siiimoo a întrebat:

happy Pun intrebarea pentru o prietena: Am vazut un film mai de demult si.nu l-am prins de la inceput dar stiu ca era cu un baiat care a fost adus de cineva la 2 oameni batrani.si la inceput refuza sa se integreze acolo avand in vedere ca avea de gand sa stea doar o luna, dar in final accepta sa mearga la pescuit cu ei. in prima zi toate bune si frumoase. Tin sa mentionez ca ei cautau un peste, Walter sau ceva de genul.asa. si.intr-o zi s-au dus intr-un golf plin de stanci si barbatul l-a lasat pe copil sa conduca si la un moment dat era o stanca mare in fata si el i-a zis : cu toata puterea in spate iar copilul a dat din greseala cu toata puterea in fata. si s-a lovit barbatul si a inghetat si copilul cand a vrut sa il salveze asa ca femeia batrana cand a vazut ca cei 2 intarzie a inceput sa ii caute, ma rog ia gasit.si a venit ziua in care sa ia copilul acasa... si s-a facut ca fata care l-a luat pe baiat era fiica batranilor. Ei urmau sa se mute, iar batranul a cazut din picioare deoarece a ridicat ceva prea greu dar nu a murit si s-au dus la o plimbare si cam asa s-a incheiat filmul. Stie cineva cum se numeste filmul? Asta as vrea sa stiu, cum se numeste dar in caz ca nu stiti macar sa imi ziceti numele baiatului care a fost adus la batrani [numele adevarat, NU cel din film ]

Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

On Golden Pound-Pe lacul auriu, a fost zilele trecute la televizor, vezi trailer http://www.youtube.com/watch?v=tvHTLc02XUY. Puştiul era jucat de Doug McKeon care avea 15 ani la vremea respectivă, în 1981.Acum are 45...

1 răspuns:
| Eva a răspuns:

"Pe lacul auriu", sau "On golden pond".
In varianta din 1981 a jucat http://www.imdb.com/name/nm0571630/ iar in cea din 2001 http://www.imdb.com/name/nm0745194/