| WallzRUp a întrebat:

Bună seara.

Îmi puteți recomanda niște filme pe care le-ați revedea oricând, filme de care nu vă puteți sătura?

Vă mulțumesc.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ți-aș recomanda dar poate gusturile mele nu se potrivesc cu ale tale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Fără supărare, dar răspunsul tău este un non-răspuns, tăcerea ar fi servit același scop.
Te rog frumos, recomandă dacă ai ceva de recomandat, după aia văd eu ce aleg și ce nu.

| NLS a răspuns:

Never let me go
The Gladiator (2000)
Braveheart
Pearl Harbor
The Prestige
The Curious Case of Benjamin Button
Blood diamond
Good Will Hunting
What's Eating Gilbert Grape

pentru mine, in aceasta ordine, desi un critic de film ar incepe poate cu ultimele 3 din lista mea.

Ceva mai personal, mi-au placut toate ecranizarile romanelor lui Dan Brown, si dupa operele lui Thomas Hardy (Jude (1996), Tess (1979), Far from the Madding Crowd (2015), etc).
Si Kingdom of Heaven, din simplul motiv ca imi plac filmele medievale, si scenele de lupta si veridicitatea actiunii din acesta sunt incredibil de bine realizate, realiste.
(Bine, si Troy se prezinta bine la acest capitol, sau 300. )

| TimberWolf a răspuns:

Romanesti care merita atentia: Umbre, Caini, Boss, Doua lozuri, Inca doua lozuri, Tata muta muntii, Nunta muta, etc.
Straine: Seria conjuring, law abiding citizen, identity,
Nu mai stiu, daca imi mai aduc aminte revin cu un comentariuwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru TimberWolf):

Am văzut Law Abiding Citizen, filmul ăla cu Gerard Butler și Jamie Foxx.
E una din puținele filme în care am ținut cu antagonistul.
În opinia mea, nu ai cum să nu empatizezi cu personajul jucat de Gerard Butler, o asemenea traumă te schimbă total.

| TimberWolf a răspuns:

Buffalo 66

| Madaxo97 a răspuns:

La vita e bella
The pianist
Jurnalul unui baschetbalist
Requiem for a dream
Girl, interrupted
Butterfly efect
Seria Saw(puzzle mortal)
The exorcist
Shutter Island
Interstelar

| Cipi1212 a răspuns:

Ținta Președintele, Transfer de Identitate

| GirthD a răspuns:

The martian