| pisicooot a întrebat:

Stiti filme despre adolescenti depresivi? Am vazut Speak(2004) si mi s-a facut pofta sa vad filme pe tema asta.

11 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

The Tracey Fragments, Blue Car, The Quiet, Girl Interrupted.

| Arkhasas a răspuns:

Dacă ai depresii încă din adolescenţă...e clar!

| pisicooot explică (pentru Arkhasas):

Raspunsul tau ar trebui sa ma ajute? Pun intrebari aici pentru ca am vazut ca oamenii nu ma judeca. Nu am nevoie de parerea ta cand eu voiam doar sa vad un film, ok? Pe viitor daca mai raspunzi unei intrebari, sfatul meu este sa ii ajuti pe oameni nu sa ii judeci.

| Arkhasas a răspuns (pentru pisicooot):

Cine te-a judecat mă? Tu eşti proastă? Nu mai ştii să citeşti?
Mă refeream la faptul că e o prostie ce ceri tu. Un adolescent nu are depresii.
E ca filmele romantice. În toate, personajele au peste 25 de ani şi se îndrăgostesc unul de altul, şi chestia e că oamenii de peste 25 de ani nu se mai îndrăgostesc, trec peste pasul ăsta copilăresc.

| pisicooot explică (pentru Arkhasas):

Bine... Scuze atunci. Dar raspunsul tau exprima cu totul altceva.

| Arkhasas a răspuns (pentru pisicooot):

Greşeşti. Problema nu constă în exprimarea mesajului, ci la receptare sunt probleme. L-ai înţeles greşit.

| Florea_Cristina_2001 a răspuns (pentru Arkhasas):

Ba da. Gresesti. Un adolescent poate avea depresii, si daca nu sunt descoperiti unii dintre ei ajung la suicid.
Cel mai nasol, e ca ei nu isi dau seama ca sunt in depresie. Nimeni nu isi da seama.
Iar, a te indragosti nu este un "pas copilaresc". Este ceva minunat sa simti asta. Cele mai rezistente relatii se fac mai mereu dupa varsta de 20 de ani.
Fiindca atunci, ambii parteneri sunt maturi. Cum sa zic ca sa intelegi si tu. sunt "copti la minte".
O zi buna sa ai!

| Nicki18 a răspuns:

The perks of being a wallflower (2012).

| AlexRAC a răspuns:

One Tree Hill e serial insa e frumos happy cred ca o sa-ti placa. (Il poti urmari pe vplay, ro)

| eusuntavi1357 a răspuns:

Side effects