| Username321 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa profesez in actorie, dar nu prea stiu despre asta....Adica in mare stiu despre ce este vorba, dar nu in totalitate. Am căutat pe google, dar nu prea te lămurește.As vrea cand o sa fac 19-20 să profesez în străinătate ptc acolo se câștigă mult mai bine si m-as descurc pe partea de engleză perfect, dar ar trebui sa fac cursuri de actorie sau ceva? Adică am facut un an.(sunt pe profil de economie)

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BBJHHRUGs a răspuns:

Ai putea incerca in productia filmelor cu 3 de X happy

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, va trebuii sa pui mana serios pe limba si literatura romana, sa o inveti foarte-foarte bine, ca sa ai sanse sa ajungi la o facultate de Actorie din tara.
Exprimarea clara si corecta gramatical este obligatorie si eliminatorie!
Conoasterea si vorbirea excelenta a limbii engleze este iarasi obligatorie si elimiantorie.

In ce privete profesarea actoriei in strainatate se cere cunoasterea la perfectie a limbii engleze si vorbirea fluenta a limbii, fara pic de accent, fiindca nu te selecteaza nimeni si nu ai sanse sa faci nici figuratie acolo.

Vad de fapt ca tu aveai doar 14 anisori in anul 2020...asadar, minciuna nu te va duce prea departe in viata, daca nu inveti sa fii serioasa si nu mai minti!