| Ronny22 a întrebat:

Buna TPU am nevoie urgent de ajutor! traduceam un serial si mam blocatstraight face ce inseamna :"Slime-tan is mai waifu!"

2 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Pai termenul "slime-tan" din cate am gasit eu este probabil un fel de hentai sau un personaj animebig grin(nu am prea gasit nimic pe google doar niste poze NSFW). Iar mai waifu este o fraza care inseamna "sotia mea".

Deci probabil se refera la un personaj pe nume Slime Tan, de care este foarte atasat si pe care o numeste sotia sahappy

| Skynettt a răspuns:

Este ca un fel de proverb nu are traducere in romana intreaba un expert in engleza... poate stie...