| RojjerQ a întrebat:

As dori sa stiu ce semnifica culoarea sabiilor din StarWars si de ce Mace Windu are sabie mov?

2 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

N-au nicio semnificatie. Nu arata decat culoarea cristalului din care lightsaberul e facut.
E o teorie cum ca culoarea reprezinta rolul pe care posesorul il avea.

| ConstantinEdi a răspuns:

Culoarea nu prea reprezinta ceva doar ca se pastreaza culoarea verde sau alte culori vesele pentru cei buni si culoarea rosie sau alte culori de genu pentru cei rai