| Samantha234 a întrebat:

Buna TPU.
Cine imi poate spune despre ce e vorba in filmul Gardienii galaxiei? Am nevoie de un raspuns cat mai lung, si mai complex. Am nevoie pentru o prietena.
Cel mai bun raspuns primeste fundita

Răspuns Câştigător
| CristiGabi a răspuns:

Filmul începe când actorul principal este pe cale să își piardă mama din cauza cancerului. Mama lui era pământeancă, dar tatăl lui era extraterestru. În ziua în care a murit tatăl lui extraterestru a trimis pe niște mercenarii galactici să il aducă, dar aceștia l-au păstrat și l-au învățat să fure. După 10-15-20 de ani nu știu sigur a vrut sa fure o bilă care putea să distrugă planete doar dacă le atingea. Până la urmă l-au prins polițiști (galactici) și în închisoare și-a făcut echipa care să se ducă după unu rău să recupereze bila. Până la sfârșit eroul câștigă ca întotdeauna și cel rău moare.

Ți-am spus în mare parte filmul, ți-l recomand este foarte bun.

1 răspuns:
| Daveed a răspuns:

Este despre un baiat caruia i-a murit mama cand era mic si dupa l-au luat niste extraterestrii. Cand creste isi face o echipa cu mai multi extraterestrii pe are ii intalneste in inchisoare iar apoi incearca sa-l omoare pe unu super puternic si pana la urma reusesc.