| Afgshhakakl a întrebat:

Cine imi scrie cele mai frumoase descrieri ale lui Edward si ale Bellei din twilight, fiecare in parte, primeste funda mare big grinbig grinbig grin happy

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

Bella Swan: eh, nu aflam prea multe despre ea din film, dar cea care ii joaca rolul, respectiv Kristen Stewart, il joaca foarte bine, dand sentimente personajului si, ca sa-i spun asa, viata. Emana doar prin gesturi, mimica, respiratie, toate sentimentele si starile de spirit care ar trebui sa le aiba personajul. O bulina rosie, voi mai cauta filme cu ea…

2 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Edward Cullen: ok, mie nu-mi place nici personajul si nici actorul(Robert Pattison). De Pattison nu mi-a placut nici macar in Harry Potter, mi se pare sec. Revenind totusi la film, n-am citit scenariul, dar probabil asta e rolu’ care trebuie sa-l joace, un tip sec, uracios, respingator(ma refer la cum vorbeste)…nu pare a avea sentimente, pare o chestie lipsita de orice ai putea numi viata, mda…e vampir, dar totusi. Bulina neagra, Pattison, dupa mine, este un actor prost, deci ii spun pa.

PS: habar n-am unde vad gagicile frumusetea intruchipata din actoru asta, e o scandura cu un cap mare…

| IonelaLuLu a răspuns:

Bella:o fata care semuta intr-un oras undepolua aproape mereu, il intalneste pe edward, un vampir cu care se casatoreste.kristen stewart are rolul bellei.bella are ochii caprui(culoarea ciocolatei cu lapte ),parul lung,saten,unn pic ondulat,pielea ei este alba chiar daca a stat in phonix(un oras mereu insorit).
edward(robert pattinson):un vampir care invata la acelasi liceu ca bella. Edward o apara mereu pe bella de pericole,dar stie ca e periculos sa stea langa ea pentru ca poate sa o omoare -trebuia sa se abtina cand mirosea sangele bellei. ochii lui isi schimba culoarea si parul il are saten deschis, nearanjat. Edward are pielea foarte alba, iar la soare sclipeste.Se crede un tip foarte periculos, blestemat(in iad), chiar daca bella nu crede asta.el este nemuritor.si in breaking down o va transforma pe bella in vampir pentru ca aceasta era sa moara cand a nascut
Funda?