| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa abordez un baiat de pe facebook? Adica cum pot sa ma imprietenesc cu el, stiu cate-va lucruri despre el si l-am vazut si pe strada de vreo 4 ori. Funda si vot!big grin

Răspuns Câştigător
| Dydydodo a răspuns:

La prima conversatie: Incepe cu un simplu (sall happy ) si fetisoara aia.
si spune-i cf? si depinde de rasp daca zice bine spune-i ca te bucuri ca macar o pers este fericita in ziua asta (calda, rece, ploiasa... depinde) daca raspunde cu rau spune-i ca te bucara sa ai un partener de suferinta.
Si daca te intreaba ce ai de te simti rau (neaparat sa ii zice ca te simti rau pentru a lungi conversatia si la urma sa ii zici ca tia inveselit ziua).
Tu ii vei spune ca te plictisesti ca nu mai ai cu cine sa iesi pentru ca prieteni tai prefera sa stea in casa. Daca te invita sa iesiti amandoi, stai un min pana ai spune da ca sa creada ca te gandesti.(stii sa nu zica ca esti nebuna dupa el)
si spune-i da happy mersi frumos.
Daca el iti zice sa iesiti la ora... tu spui ok s-a facut si ce mai vrei tu sa adaugi.
Daca nu spune nimic, intreaba-l asta : Heyyy cf zici si tu ora la care ne vedem sau...
si dupa vede ca ai tupeu (in ultima vreme asta vor baieti)
si mai fa si tu o gluma mai zice si el una iar la urma ii zici ca tia inveselit ziua.

La urmatoarea conversatie adica conversatia 2 si 3 si 4 vei vorbi despre el adica ai zis ca sti cv despre el vb despre interesele lui dar intr-un alt mod, adica daca ii place fotbalul spune-i despre ultimul meci (daca nu stii nimic despre meci documenteazate) sau depinde de ce interes are. Apoi intreaba-l daca ii plac anumite chesti care tie iti plac pentru a vedea daca va potriviti si dupa daca l-ai vazut pe strada 4 ori spune-i ca iti place genul lui vestimentar. si la ultima conversatie spune-i ca il placi daca nu o zice el. Bine daca iti da semne ca ar fi interesat. Eu asa am facut si suntem de un an impreuna! Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Dydydodo a răspuns (pentru LeEu):

Da! Dc nu happy.

5 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Buna,pentru inceput ii poti lasa un comentariu dragut la o poza, din care sa inteleaga ceva daca e istet, sau pur si simplu il intrebi ce face, il saluti si daca va fi ceva conversatia ve decurge de la sinehappynoroc

| badboy18 a răspuns:

Te pui si vb cu el ce e asa digicil?

| nyisztorantonia a răspuns:

Poi in primul rand l-ai adugat la prieteni? Daca il ai trimite-i un mesaj pe mess si intreaba-l ce face, iar daca te intreaba cine esti prezinta-te si spune-i ca tu il cunosti din cartier si incet incet poti sa-l abordezi o sa inceapa sa-ti de-a like la poze si SUCCES
P.S.:la mine a functionat iti tin pumnii