| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna tpu.Imi spuneti si mie niste comedii faine,la care sa rad,ceva parodii poate(dar sa imi spuneti si originalul) cum e meet the spartans,superhero movie sau vamipres suck. Fara american pie sau scary movie,police academy,bad teacher,mean girls sau alte de-astea cu adolescenti idioti,si cu licee.
Sa fie parodii happy
dau funda, normal.

7 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Monty Python's Life of Brian (1979) este, părerea mea, cea mai bună comedie din toate timpurile. Filmul a fost interzis în unele țări, fiind considerat blasfemie la timpul lui. În prezent, și-a dobândit un loc frumușel în aproape orice top a filmelor de comedie.
Dacă crezi că este prea vechi, iar gusturile tale sunt diferite, îți recomand: Austin Powers (seria), Harold & Kumar (ambele), Rat Race (2001), EuroTrip (2004), Road Trip (2000), Boat Trip (2002), Sex Drive (2008), Sex is Zero (2002), The New Guy (2002), Accepted (2006), Superbad (2007),The Hangover (ambele), Due Date (2010), Van Wilder (seria), Miss March (2009).
Vizionare plăcută!

| Onio a răspuns:

Acum cateva zile am dat exemplu acest film "Idiocracy", la un subiect deschis culmea la categoria "Educatie si Cultura Generala".
Si sincer ma cam "sperie" acea "doza de adevar", nu de alta, dar doza dupa doza duce la dependenta, de prostie.

| danyk7 a răspuns:

Big momma's house

| MasterOfDisaster explică (pentru danyk7):

L-am vazut deja happy alte idei?

| aNNoN a răspuns:

Bun,bine ca i-ai dat funda lui apache, era normal, l-a cate tia insirat acolo.,.in fine, el nu a precizat acolo cel mai tare film de comedie, plz uitate si n-ai sa regreti, filul se numeste (little man)crede-ma e cel mai tare film de comedie!

| MasterOfDisaster explică (pentru aNNoN):

Buna.
In primul rand nu cred ca e treaba ta cui ii dau eu funda.
In al doilea rand multumesc pentru sugestie, dar deja am vazut filmul.

| aNNoN a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Bn...eu ti-am dat o sugestie dar nu e nevoie sa te ambalezi asa