| haisanu a întrebat:

:* Imi trebuie un raspuns urgent, cum pot trage un film (cu subtitrare) pe un dvd? Am incercat de nenumarate ori si nu a mers..Nu vreau raspunsuri gen "Cu nero".As vrea sa-mi spuneti pasii care trebuie parcursi dupa ce bag dvd-ul in pc.
Ps: Am deja descarcate filmul si subtitrarea:*
Funda primului raspuns corect.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Pe un DVD, functie de marimea fisierului video, incap mai multe.
Daca tragi un singur film, strici DVD-ul.
Daca folosesti Nero, procedezi asa cum ai procedat pana acum cu 2 mari diferente. Alegi "No multisesion"
si "Finalize disk". Viteza 8, 12.
(de aceea ti-am spus mai sus ca strici DVD).
Dar sunt si alte modalitati sa bagi subtitrarea in film cu programe gratis,
dar cu conditia ca DVD playerul sa vada fisere cu extensia (. divx).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Copy la film, paste pe dvd

| edizamfir a răspuns:

Mai intai cu un program pui subtitrarea in film
uite un tutorial http://www.videotutorial.ro/? p=4349
si dupa aceea pui filmul pe DVD cu nero(eu folosesc direct scrierea windowsului pentru ca mi se pare mult mai usoara[windows7/8]...pui filmul pe DVD(prin tragere) si in bara de sus scrie burn si se scrie DVDul)
incearca cum crezi tu ca e mai usor;)