| MgtfDinamo a întrebat:

Nu sunt cea mai mare fana Twilight dar chiar mi-au placut filmele si nu inteleg de ce s-a terminat. Mie mi se pare ca dragostea dintre Renesmee si Jacob este un nou inceput pentru un nou film. Imi si imaginez:
Familile celor doi indragostiti nu sunt de acord cu idila lor. Asa ca fug impreuna... la o ruda de-a familiei Cullen, care va tine secreta iubirea celor doi. Sarutari, imbratisari, scene de dragoste. Jacob o lasa insarcinata pe Renesmee. Totul frumos pana cand Edward si Bella ii gaseste. Incepe o lupta intre Jacob si Edward. Cand Edward vrea sa dea lovitura fatala, vine Renesmee si ii spune ceva de genul: Tata! Nu! Il iubesc. Avem un copil impreuna. Edward cu spume la gura, cu fata rosie, cu aburi care ii ies din urechi vrea sa o loveasca pe Renesmee de data asta. Dar Bella se aseaza in fata ei si Edward o ucide din greseala. Lacrimi, urlete de durere etc. La sfarsit, ii incinereaza cadavrul lui Bella si din nou, toata lumea trista. Cateva luni mai tarziu, Renesmee naste o fetita si ii pune numele Bella.
Sfarsit!
Ok, poate ca am o imaginatie cam bogata, dar mie mi-ar placea sa vad un astfel de film.

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

OOOOkkkkkkk dar nu trebuie sa ne faci un rezumat.

in primul rand seria de filme (faceti-ai cruce) Twilight este o trilogie. deci 3 filme. cam de-aia. acum nu stiu cum se termina dar probabil motivul pentru care probabil nu ai inteles nimic (e probabil ca organismul tau refuza sa inteleaga filmul) e din cauza ca are un final liber. adica te lasa pe tine sa iti imaginezi cum se termina.

| LivingLouder a răspuns:

Si care e intrebarea ta?
Asta e decizia autoarei care s-a imbogatit deja si nu mai are nevoie de bani