| pisikutza a întrebat:

spuneti-mi si mie niste seriale gen :the vampire diaries si pretty little liers, spuneti si despre ce e serialul respectiv in cateva cuvinte, va rog frumos. Funda bineinteles;*

Răspuns Câştigător
| FoarteLetargic a răspuns:

Ghost Whisperer(Mesaje de dincolo):
În serialul Mesaje de dincolo, spiritele oamenilor decedaţi rămând pe pământ dacă au probleme nerezolvate şi devin astfel „spirite neîmpăcate". După ce îşi îndeplinesc misiunea pe pământ, ele pot trece în lumină sau în întuneric. Aceste două locuri reprezintă unul dintre elementele cheie ale serialului.
După ce Melinda Gordon ajută spiritele să „treacă dincolo", ele văd o lumină albă puternică. Lumina este corespondentă cu Raiul. Ea este invizibilă pentru oamenii simpli şi este arătată de foarte puţine ori, în episoade precum Alesul. În acest episod, datorită multitudinii de spirite care „trec dicolo", lumina este foarte puternică şi vizibilă oamenilor de rând. Majoritatea spiritelor care trec în lumină sunt surprinşi zâmbind, fiind fericiţi şi uneori văd persoane dragi aflate acolo precum bunicii. Aproape toate spiritele prezentate în serial trec spre partea bună.
Funda?happy

4 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

90210: Versiunea contemporana a serialulu "Bevery Hills, 90210", noul "90210" contempla viata prin ochii lui Annie Wilson si ai fratelui ei, Dixon, a caror prima zi la liceul West Beverly Hills nu lasa umbra de indoiala ca nu se mai afla in Kansas. Pentru Annie si Dixon, greutatile intampinate ca nou-sositi in liceu sunt sporite de faptul ca tatal lor, Harry, este noul director al institutiei. Ei se integreaza in curand intr-o noua trupa de prieteni incluzandu-i pe Naomi, o tanara bogata si rasfatata, Ethan, starul echipei de lacrosse a liceului, Navid, un jurnalist aspirant care conduce echipa de stiristi ai scolii si Silver, o rebela care produce un blog scandalos, dar extrem de popular.

gossip girl: Bine ai venit în Upper East Side, New York, unde cei bogaţi încearcă să facă faţă relaţiilor amoroase, mereu dramatice şi totodată trebuie să facă cea mai bună alegere în ceea ce priveşte viitorul lor – facultatea. Mereu prezentă la evenimente mondene şi având note mari, Blair Waldorf (Leighton Meester) doar are impresia că duce o viaţă perfectă. Deşi are un iubit frumos, Nate Archibald (Chace Crawford), şi plănuieşte să urmeze facultatea pe care a facut-o şi tatăl ei, Yale, „viaţa ei perfectă" este întreruptă de fosta cea mai bună prietenă, Serena van der Woodsen (Blake Lively), care se întoarce în oraş, după ce lipsise un an, fără a spune nimic nimănui. Serena reintră în viaţa sa şi totodată în graţiile lui Nate, care o iubeşte şi este motivul pentru care aceasta plecase. Când totul începe să se destrame, Queen Bee (regina Blair) realizează că viaţa sa nu era tocmai perfectă şi se consolează în braţele lui Chuck Bass (Ed Westwick), prietenul lui Nate, băiatul cel rău, dar fermecător al Upper East Side-ului. Serialul urmăreşte şi câţiva intruşi, care devin parte din Manhattan: Dan Humphrey (Penn Badgley) – prietenul lui Nate şi iubitul Serenei; Vanessa Abrams (Jessica Szohr) – cea mai bună prietenă a lui Dan şi fosta lui iubită; şi Jenny (Taylor Momsen) - sora lui Dan, timidă la început, apoi ambiţioasă

greek: Actiunea serialului GRΣΣK are loc in Cyprus-Rhodes University si prezinta viata studentilor din fraternitatile fictive Kappa Tau Gamma, Omega Chi Delta si Zeta Beta Zeta, fraternitati ce functioneaza pe baza sistemului grecesc. Greek are in prim-plan o studenta foarte sociabila si placuta de majoritatea colegilor, Casey Cartwright si pe fratele sau, cel anti-social personaj, Rusty Cartwright. Odata ajuns la facultate Rusti decide ca vrea sa se schimbe. Nu mai vrea sa fie tocilar. Asa ca se inscrie intr-o fraternitate. Impreuna cu sora lui trebuie sa-si duca anii de facultate in sistemul de invatamant din colegiul Cyprus-Rhodes. Greek se concentreaza in mare masura pe grupul de studenti cu care cei doi interactioneaza, atat din interiorul fraternitatilor cat si din afara acestora.

10 thins i hate about you: Serialul se bazeaza pe binecunoscutul film din 1999, dupa piesa lui William Shakespeare, "Imblanzirea scorpiei". Surorile Stratford, Bianca si Kat, au teluri foarte diferite in viata. La noul lor liceu, este clar ca una dintre surori vrea "sa se separe de turma", iar cealalta nu-si doreste nimic mai mult decat sa se integreze. Kat este o feminista inteligenta si incapatanata care vrea sa salveze lumea si sa scape de liceu cat de repede posibil. Dar cand il cunoaste pe rebelul Patrick Verona, scanteile incep sa zboare. Bianca este o fata sociabila care isi doreste sa fie populara, dar cand majoreta sefa o alege doar drept mascota, isi da seama ca are cale lunga de batut. In timp ce incep un nou an scolar cu multe probleme la liceul Padua, Kat si Bianca incearca sa se descurce cu pustimea populara, cu baietii si cu sufocantul lor tata.

| YoAnNa a răspuns:

Lost, Prison Break, One Tree Hill, Flash Forward, Heroes, 90210, The Gates, Melrose Place, Kyle Xy, Teen Wolf (de abia aparut), The O.C. ...Toate sunt foarte interesante daca vrei mai multe delati cauta-le pe net dar ii recomand sa te uiti la toatewinking

| IonILicious a răspuns:

Supernatural e suuuuuuuper si seamana cu The Vampires Diares care e iar super big grin

| criszcristina a răspuns:

Twilight :part1 part2 part3. part4 incepe numai in noiembrie. este vorba despre o fata care se muta intr-un oras cu tatal ei si la scoala unde mergea ea s-a indragostit de un vampir...el ii salveaza viata ei de cateva ori si se indragostesc unul de altul Ei raman impreuna blah blah vizioneaza filmul e superr.Il recomand