| GaBrYeLa18 a întrebat:

sunt fan twilight si as vrea sa stiu cand va aparea noul film twilight breaking down si ce se mai intampla acolo. funda

Răspuns Câştigător
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Ca sa intelegi
A aparut doar trailarul la breaking dawn 1(aceasta parte va fi impartita in inca 2 parti)
uite trailarul http://www.youtube.com/watch?v=U4d_qIGAiCE
O mica descriere:
Breaking Dawn dezvaluie toate secretele si misterele seriei Anurg, ceea ce face aceasta ultima carte sa fie cea mai buna! Bella face orice pentru a deveni nemuritoare si sa poata petrece o eternitate alaturi de marea ei dragoste…Edward! Isi incalca principiul de a se casatori si isi da seama ca ea nu poate repeta gresilele facute de mama sa! Alegerea ei va avea multe consecinte inimaginabile care ii va speria pe cei din familea Cullen, dar va intarii relatia Bellei cu frumoasa Rosalie.De asemenea tot datorita alegerilor Bellei noua ei familie va face o alinta pe viata cu varcolacii pentru a lupta inpotriva Volturilor.Lucrurile se complica si in relatia dintre Bella si Jacob, acesta gasindu-si sufletul pereche exact in cel mai nou membru al familiei…Renesme…cea pe care voia sa o ucida inainte de a se naste.Astfel Jacob si Bella au mici conflicte la inceput, insa vor continua sa fie prieteni.Suferinta prin care trece Edward in timpul sarcii Bellei il face pe Jacob sa il inteleaga mai bine si cand soseste momentul in care micuta Renesme trebuie sa para pe lume,viata Bellei fiind in pericol, Jacob in ajuta pe Edward si ii da acordul lui de Alfa pentru a o transforma in vampir, astfel evitand un razboi intre varcolaci si vampiri.In lupta lor impotriva Volturilor le vor fi alaturi prieteni de peste tot care o vor indragi pe Renesme si darul ei supranatural.Motivul pentru care familia Cullen, prietenii acesteia si varcolacii vor lupta este chiar Renesme. Volturi vor vrea sa o ucida insa chiar daca acestia incearca sa lpte incorect folosidu-se de minciuni lupta va fi castigata de familia Cullen si micuta Renesme isi va continua viata.Crestrea mult prea rapida si evidenta a lui Renesme ii sperie pe toti, dar acestia afla ca atunci cand va atince varsta maturitati timpul se va oprei si pentru ea.Multe alte secrete vor fi dezvaluite in Breking Dawn.
Este luata de pe net
Pa!
pst:si mie imi place la nebunie twilight(toate partile)

16 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Filmul "Twilight Saga Breaking Dawn" apare pe 18.11. 2011(prima parte), iar a doua pe 16.11. 2012
In prima parte Bella si Edward se casatoresc si merg in luna de miere pe insula Esme. Acolo Bella ramane insarcinata cu Renesmee care este jumatate on, jumatate vampir si ii pune viata in pericol. Edward ii spune Bellei sa avorteze, dar aceasta nu vrea si o roaga pe Rosalie sa o protejeze. La nasterea lui Renesmee Bella este pe cale sa moara, dar Edward ii injecteaza veninul lui in inima si ea se transforma in vampir. In a doua parte familia Cullen isi aduna martori cu privire la Renesmee pentru a se confrunta cu Volturi. Alice pleaca impreuna cu Jasper, iar la intoarcere aduc un copil tot pe jumatate vampir, jumatate om pentru a-i convinge pe Volturi ca Renesmee nu reprezinta nici un pericol pentru ei. Jacob se indragosteste de Renesmee, Bella ramane impreuna cu Edward, iar Volturi se intorc inapoi in Italia. Sper ca te-am ajutat!

| Annie a răspuns:

Acesta este impartit in 2 parti prima parte apare pe 18 noiembrie anul acesta, iar cea dea doua parte pe 16 noiembrei 2012. Pai se vor casatori bella cu edward vor avea un copil... mai multe:Xoricum o sa fie superb.

| Summer5505 a răspuns:

Prima parte va aparea pe 18.11. 2011, iar a doua pe aceeasi data dar cu un an mai tarziu, adica in noiembrie 2012.
In Breaking Dawn, Bella se marita cu Edward, iar in luna de miere ramane insarcinata. Insa, ea fiind inca om, copilul va fi jumatate vampir, lucru pentru care haita hotaraste sa atace familia Cullen pentru a omori copilul si desigur si pe Bella. Jacob se opune si paraseste haita pentru a ii preveni si ajuta pe membri Cullen. Intrucat Seth si Leah i se alatura, Sam este obligat sa opreasca atacul.
Dupa ce fetita Bellei se naste, singura cale ca Bella sa ramana in viata este ca ea sa fie transformata in vampir.
Insa, Irina vazand-o pe Renesmee cu Jacob ( intrucat Renesmee este... se pare sufletul pereche al lui Jake ) si crezand ca este un copil transformat in vampir anunta Volturii, lucru ce starneste o lupta intre familia Cullen si conducatorii vampirilor. Iar ei sunt obligati sa ceara ajutor pentru a o proteja pe Renesmee.

- ce ti-am povestit e din carte, dar probabil ca nu va fi vreo diferenta

| Choco a răspuns:

Hey! va aparea p 18 noiembrie anul acesta prima parte iar a 2-a parte in 2012.
pai pe scurt, Bella si Edward se casatores, merg in luna de miere unde ea ramane insarcinata.Fiica ei Renesmee va si jumatate om-jumatate vampir happy si vor avea probleme cu Volturii din cauza asta happy mai multe nu iti spun ca e mai interesant sa afli singura tongue

| Doublekillll a răspuns:

In Breaking Dawn vor fi noutati mari. Dupa nunta lor Bella si Edward calatoresc pana in Rio de Janeiro ca sa-si petreaca luna de miere pe o insula, unde in final renunta in favoarea pasiunilor. Bella in curand realizeaza ca este gravida, iar in timpul unei sarcini aproape esuata, Edward in final ii indeplineste dorinta de a deveni nemuritoare si o transforma in vampir, deoarece ea era sa moara.Naste o fetita jumatate om jumatate vampir pe nume Renesmee ce este o pacoste si pune cariera familiei Cullen in pericol ajungand in razboi cu Volturii.FILMUL apare prin toamna, pe 18 noiembrie. stiam eu

| Doublekillll a răspuns:

Sau daca vrei mai amanuntit
Începe cu căsătoria lui Edward și a Bellei care are loc în cadrul unei ceremonii organizate de Alice. Jacob Black se întoarce cu prilejul nunții, și, deși încă rănit, îi spune Bellei că vrea doar ca ea să fie fericită. După ceremonie, Edward și Bella se îndreaptă către Insula Esme, un dar oferit de către Carlisle soției sale. Ei fac dragoste, dar acest fapt naște un conflict între ei. Vânătăile de pe corpul Bellei îl determină pe Edward să refuze să mai facă dragoste cu soția lui până când aceasta nu va fi transformată în vampir. Rugămințile Bellei îl fac însă să își schimbe părerea. La scurt timp, Bella începe să se simtă rău și își dă seama că e gravidă. Speriat de dezvoltarea rapidă a fetusului și de posibilul impact pe care acest lucru l-ar avea asupra Bellei, Edward o duce la Carlisle pentru un avort. Însă Bella e decisă să păstreze copilul și îi cere sprijinul lui Rosalie, sora lui Edward, știind că aceasta și-a dorit mereu un copil. Jacob află că Bella este însărcinată, și că sarcina a adus-o într-o stare îngrozitoare de epuizare. Vârcolacii, văzând în copilul nenăscut al Bellei o amenințare, iau decizia să atace familia Cullen și să omoare atât pe Bella cât și pe copil. Simțind că așa ceva ar fi nedrept, Jacob se opune deciziei luate de Sam, liderul grupului, și, invocându-și dreptul de Alpha, se retrage din haită. El este însoțit de frații Leah și Seth Clearwater, și toți trei ajută familia Cullen să o protejeze pe Bella.
După aproximativ o lună de sarcină, copilul ajunge la maturitate și Jacob hotărăște să îl ucidă imediat ce se va naște. Bella aproape că moare în timpul nașterii, însă Edward reușește să o salveze injectându-i propriul său venin în inimă. Pe parcursul transformării lente și dureroase a Bellei în vampir, Jacob se întipărește (proces prin care un vârcolac își găsește sufletul pereche) în mod involuntar în Renesmee, fiica Bellei. Lucrurile se precipită însă când Irina, un vampir din clanul Denali o vede pe Renesmee, fiica celor doi, crede în mod greșit că aceasta este un „copil nemuritor", fapt ce ar încălca grav regulile lumii vampirilor, și pleacă să informeze clanul Volturi. Într-o încercare de a salva copilul, familia Cullen adună vampiri din toată lumea pentru a le sta drept mărturie că Renesmee nu poate fi un copil vampir. La o lună după apariția Irinei în Forks, clanul Volturi sosește pentru a pedepsi familia Cullen, însă, atunci când descoperă că au fost greșit informați, o execută imediat pe Irina pentru greșeala ei. Ei rămân însă indeciși asupra faptului dacă Renesmee ar trebui să fie tratată ca o amenințare la adresa lumii vampirilor sau nu. Alice și Jasper, care își părăsiseră familia înainte de confruntare, se întorc la timp cu Nahuel, o ființă de 150 de ani jumătate om, jumătate vampir ca și Renesmee. El demonstrează că ființele ca el nu prezintă nicio amenințare și Volturi sunt siliți să plece, iar Edward și Bella își câștigă dreptul la o existență tihnită alături de fiica lor.

| Veverita a răspuns:

18 noiembrie

| ello a răspuns:

Prima parte din Zori de zi apare pe 18 noiembrie 2011. Evident, este vorba de povestea de dragoste dintre muritoarea Bella Swan si vegetarianul-vampir Edward cullen care. dupa cele 3 filme in care se chinuie sa ramana fericiti pana la adanci batraneti, fara sa fie vanati de dusmani, reusesc sa se logodeasca si sa faca o nunta ca in povesti.Merg in luna de miere pe o insula frumoasa din america de sud, insula esmee acolo unde are loc prima lor noapte de dragoste.Desi mirosul ei puternic si pofta lui Edward de sange era foarte mare.el reuseste sa nu o omoare pe Bella insa ii lasa vanatai pe tot corpul...si strica niste perne laughing. Bella se simtea din ce in ce mai rau si isi da seama ca e insarcinata.La inceput Edward a incercat sa o determine pe Bella sa faca avort dar in zadar. Bells insa nu are parte de o nastere normala. Fetusul care crestea in ea o lasa fara putere, ea fiind nevoita sa bea sange pentru a potoli foamea copilului. Jacob ramane cu buza unflata cand aude ca Bella va urma sa aiba un copil juma' vampir juma ' om. Dupa nastere Bella se afla la un pas de moarte insa edward o transforma in sfarsit. Copilul bellei si a lui edward sn Renesmee Carlie Cullen. Eu am zis ce mi-am mai amintit in mare din carte. Citeste-o si tu! e suuuuper tare

| ello a răspuns:

Si mai si vin si Volturi sa le strice buna-dispozitie (din cauza Irinei care a vazut-o pe Renesmee si a crezut ca edward a transformat un copil in vampir)+Bella isi descopera o putere(poate face scuturi de protectie) si Renesmee la fel (poate reda imagini )

| pissyaly a răspuns:

Buna! Prima parte a filmului va aparea pe 18 noiembrie anul acesta si a doua parte pe 16 noiembrie 2012.Bella se casatoreste cu Edward. Dupa casatorie pleaca in luna de miere pe o insula.Bella ramane gravida si naste o fata pe nume Renesmee.

| ILoveVampires a răspuns:

Cartea întâi: Bella
Începe cu căsătoria lui Edward și a Bellei care are loc în cadrul unei ceremonii organizate de Alice. Jacob Black se întoarce cu prilejul nunții, și, deși încă rănit, îi spune Bellei că vrea doar ca ea să fie fericită. După ceremonie, Edward și Bella se îndreaptă către Insula Esme, un dar oferit de către Carlisle soției sale. Ei fac dragoste, dar acest fapt naște un conflict între ei. Vânătăile de pe corpul Bellei îl determină pe Edward să refuze să mai facă dragoste cu soția lui până când aceasta nu va fi transformată în vampir. Rugămințile Bellei îl fac însă să își schimbe părerea. La scurt timp, Bella începe să se simtă rău și își dă seama că e gravidă. Speriat de dezvoltarea rapidă a fetusului și de posibilul impact pe care acest lucru l-ar avea asupra Bellei, Edward o duce la Carlisle pentru un avort. Însă Bella e decisă să păstreze copilul și îi cere sprijinul lui Rosalie, sora lui Edward, știind că aceasta și-a dorit mereu un copil.
Cartea a doua: Jacob
Jacob află că Bella este însărcinată, și că sarcina a adus-o într-o stare îngrozitoare de epuizare. Vârcolacii, văzând în copilul nenăscut al Bellei o amenințare, iau decizia să atace familia Cullen și să omoare atât pe Bella cât și pe copil. Simțind că așa ceva ar fi nedrept, Jacob se opune deciziei luate de Sam, liderul grupului, și, invocându-și dreptul de Alpha, se retrage din haită. El este însoțit de frații Leah și Seth Clearwater, și toți trei ajută familia Cullen să o protejeze pe Bella.
După aproximativ o lună de sarcină, copilul ajunge la maturitate și Jacob hotărăște să îl ucidă imediat ce se va naște. Bella aproape că moare în timpul nașterii, însă Edward reușește să o salveze injectându-i propriul său venin în inimă. Pe parcursul transformării lente și dureroase a Bellei în vampir, Jacob se întipărește (proces prin care un vârcolac își găsește sufletul pereche) în mod involuntar în Renesmee, fiica Bellei.
Cartea a treia: Bella
Cartea a treia e povestită din nou din perspectiva Bellei, primele capitole fiind consacrate descrierii noilor abilități ale eroinei în calitate de proaspăt vampir. Lucrurile se precipită însă când Irina, un vampir din clanul Denali o vede pe Renesmee, fiica celor doi, crede în mod greșit că aceasta este un „copil nemuritor", fapt ce ar încălca grav regulile lumii vampirilor, și pleacă să informeze clanul Volturi. Într-o încercare de a salva copilul, familia Cullen adună vampiri din toată lumea pentru a le sta drept mărturie că Renesmee nu poate fi un copil vampir. La o lună după apariția Irinei în Forks, clanul Volturi sosește pentru a pedepsi familia Cullen, însă, atunci când descoperă că au fost greșit informați, o execută imediat pe Irina pentru greșeala ei. Ei rămân însă indeciși asupra faptului dacă Renesmee ar trebui să fie tratată ca o amenințare la adresa lumii vampirilor sau nu. Alice și Jasper, care își părăsiseră familia înainte de confruntare, se întorc la timp cu Nahuel, o ființă de 150 de ani jumătate om, jumătate vampir ca și Renesmee. El demonstrează că ființele ca el nu prezintă nicio amenințare și Volturi sunt siliți să plece, iar Edward și Bella își câștigă dreptul la o existență tihnită alături de fiica lor.

Am luat-o de pe net :d Funda?

| Aenoenienanonim a răspuns:

Cumpara revistele Popcorn/Bravo happy

| madalynagirl14 a răspuns:

In noiembrie prima parte, a doua la anul
Aici ai toate detalile despre ce se intampla :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Zori_de_zi_(roman)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apare pe 18 noiembrie in SUA.
Trailer : http://www.youtube.com/watch?v=sIpeBi6SG4A

| Ştrumf_3960 a răspuns:

Apare in toamna-semptembrie si cei doi se casatoresc :d

| lara1100 a răspuns:

Filmul Breaking Down este oficial impartit in 2 parti.Prima parte va aparea anul acesta pe 18 noiembrie, iar cea de-a 2 parte anul viitor nu stiu sigur cand dar cred ca prin lunile iunie-iulie.Se vor intampla numeroase lucruri.Bella se va casatorii cu Edward si isi vor petrece luna de miere pe Insule Esme, acolo Bella va ramane insarcinata, iar cei 2 se vor intoarce de urgenta acasa pentru a scoate ''chestia aia'' asa cum o numeste Edward din ea.Bella nu va fi deacord.Asta in partea intai.In partea 2 presupum ca Bella va fi transformata in vampir, dupa ce reuseste sa nasca. Apoi ea vaneaza pentru prima data si spre nemultumirea lui Jasper ca credea ca va omori tot orasul Bella isi pastreaza controlul.Afla ca Jacob crede ca Renesmee, fiica ei, este sufletul lui pereche. Apoi are loc batalia cu Volturii... Sper ca te-am ajutat!