| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să devin actriţă! E visul meu!
Eu aş vrea să fiu actriţă în filme, în telenovele (nu la teatru)
Bine recunosc sunt prea mică, dar aş vrea să mă pregătesc.
Pentru început spuneţ'mi ce trebuie de făcut?
1. Vreau in România sau într'o ţară străină (gen SUA).
2.Ce liceu trebuie făcut?
3. Unde exersez?
Pentru cele mai bune sfaturi ofer fundă!love struck

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Poti cauta cursuri de teatru. Stiu ca exista diverse cursuri unde poti juca in diverse piese si la care poate sa participe oricine (cel putin in Iasi). Poti folosi asta ca un inceput, mai mult ca a juca pe scena e mai dificil pentru ca atunci cand esti in fata publicului, daca faci o greseala nu poti repeta. De asemenea, poate fi un loc unde poti vorbi cu alti actori si sa capeti sfaturi. Asta poate fi un inceput.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un liceu de arta, o facultate de actorie multe multe activitati extra, nu reusesti in domeniul asta doar cu scoala si facultatea. Sunt actori care joaca in reclame / filme de la 5-6 ani. trebuie sa te faci remarcat altfel nu ai nicio sansa in domeniu

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca o sa fie concurenta mare, am citit pe aici o gramada de intrebari de genul asta postate de alte aspirante! hm, si ma gandesc ca or mai fi star-wannabe destule care nu-s pe TPU... so, bafta maxima! big grin

Cred ca ti-ar prinde bine un liceu de arta, nu stiu unde gasesti de arta teatrala dar e bun si de muzica. Sau coregrafic. Un actor trebuie sa aiba mai multe valente artistice, sa cante, sa danseze... sa aiba o cultura generala si o capacitate de exprimare foarte buna.

Da' matematica nu-ti place? big grin sau istoria...

| Anananaaaa a răspuns:

Fratilor deci fetita nostra vrea sa joace in filme cu pustoiace americane, seriale, etc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipic. Filme sau telenovele, unde e caşcavalul mai greu şi unde toţi gibonii şi cretinii sunt atenţi. La naiba cu teatrul şi cu frumuseţea lui.

1. În România e fix ca în SUA dacă vrei să devii actriţă. Pile, averi, şpăgi, sex cu impresarii, etc.

2. Dacă ai talent în actorie, n-ai nevoie de niciun liceu.

3. Pe stradă.