| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Buna,TPU! Vreau un film despre capcanele internetului,despre adolescenti naivi, un film gen Ratter.Am vazut un alt film despre o fata care a cunoscut un tip pe internet mult mai in varsta ca ea, dar pretindea ca e un adolescent. Mi se pare interesant acest subiect si as vrea mai multe filme. Sugestii?

2 răspunsuri:
| Dontaskme2004 a răspuns:

Trust (Incredere).

| AnarchyUK a răspuns:

Disconnect (2012): „A drama centered on a group of people searching for human connections in today's wired world."
Megan Is Missing (2011): exact la fel ca filmul pe care tu l-ai văzut
Cyberbully (2011) și (2015) - sunt două filme diferite, ambele având acțiunea învârtindu-se în jurul șantajării pe internet.
Sala samobójców (2011) - denumirea din engleză: Suicide Room. Destul de mișto (nu mai știu de ce exact, l-am văzut de mult, dar i-am dat o notă de 8, ceea ce e chiar ok). Descrierea lui este: „After suffering extreme humiliation at school, Dominik holes himself up in his room and begins spending all his time in a virtual reality chat room."
Chatroom (2010): „5 teenagers are introduced to each other in a chatroom called "Chelsea Teens!", all with different personalities. But when one shows its darker side, it threatens the life of the others."

etc.