| ことみ a întrebat:

Buna tuturor! Eu m-am uitat la animeul Clannad, Clannad After Story si Air. Pe langa astea mai exista Kanon si inca un anime. Eu stiam ca toate aceste anime-uri sunt facute de aceeasi producatori.
Intrebarile mele sunt:
1. Cum se numeste acel anime.
2. Care sunt producatorii.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| AAAA31 a răspuns:

1 celalalt anime este Angel Beats! dar au mai facut si Little Busters! care este doar manga

2. producatori sunt cei de la "Key (company)

Sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| Akira a răspuns:

Anime-ul a fost produs de Kyoto animation.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kyoto_Animation

Poate gasesti in linkul de mai sus ceea ce cauti :)

| MenInShadow a răspuns:

Cumva vrei sa spui despre Detective conan si Death note? sunt destul de asemanatoare privind logica, doi adolescenti, studenti, care au creierul foarte dezvoltat.
Producatorii nu ii stiu, pentru ca nu ma intereseaza