| Dianaa94 a întrebat:

Va uitati la Aurora? Vreau si eu sa stiu despre ce e vb in film. Fundaa pentru cel mai bun raspunswinking

4 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Http://www.acasatv.ro/productii-tv/aurora.html

Ai aici un scurt rezumat al telenovelei.
Pa-pa.
Pa-pa :)

| ღChloeeღ a răspuns:

Eu ma uit si iti pot face un mic rezumat al serialului.
Aurora, o tanara de 20 de ani se indragosteste nebuneste de Lorenzo, cu care si ramane insarcinata. La aflarea acestei vesti, parintii decid sa o desparta, Lorenzo crezand ca ea vrea acest lucru, si nici nu afla ca va avea un copil. Aurora naste, si se descopera ca are o boala grava, al carui tratament nu s-a descoperit inca. Tatal sau, Gustavo, a decis sa o inghete cu speranta ca peste cativa ani tehnologia va fi mai avasata si o va putea readuce la viata. Dupa 20 de ani, Gustavo reuseste sa o trezeasca la viata iar Aurora trebuiasa se confunt cu umbrle trecutului. Aurora isi cunoaste fiica, pe Blanca si il cunoaste si pe fiul lui Lorenzo, Martin.
Pf...cam atat pot sa iti zic. Funda?big grin

| Kristina_3133 a răspuns:

Buna,Diana! Nu ma uit la film dar stiu cat de cat ceva.Aurora este criogenata de tatal ei pentru a-i salva viata, iar dupa 20 de ani, revine la viata si incepe sa iubeasca din nou, ca la inceput.
20 de ani ea ramane inghetata in timp, iar singurul gand care o tine in viata este amintirea barbatului iubit.Aurora primeste o noua sansa, o viata noua si puterea de a iubi inca o data. Uniti de o mare pasiune, precum si de o imensa dragoste pentru dans, Aurora si Lorenzo inving orice obstacol pentru a fi din nou impreuna.Revenirea la viata a Aurorei ii strica planurile femeii care candva era cea mai buna prietena a ei! Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!kiss

| xOneTwoThree a răspuns:

Povestea este centrată pe Aurora Ponce de Leon (Sara Maldonado), o frumoasă tânără de 20 de ani, care se indragosteste de fermecătorul Lorenzo(Jorge Luis Pila), şi ambii împărtăşesc o atractie intensa. Lorenzo are deja un fiu pe nume Martin, insa Aurora il iubeşte necondiţionat. Ea ramane insarcinata cu Lorenzo, dar este separat de el atunci când părinţii ei afla de sarcina şi o trimite în străinătate pentru a naste copilul. Lorenzo nu ştie că el este tatăl copilului şi crezând că Aurora la părăsit în mod voluntar, decide să mergem mai departe cu viaţa lui. La scurt timp după naşterea copilului, Aurora este diagnosticat cu o boală incurabilă. Tatăl ei, Gustavo (Braulio Castillo), este un om de stiinta renumit, medic şi un expert în domeniul de criogenie. El decide să îngheţe corpul ei până în ziua în care ştiinţa a avansat destul de mult pentru a găsi un leac pentru boala ei.

Inainte de 20 de ani corpul lui Aurora este dezghetat. In timp ce ea dormea au trecut doua decenii, si totul s-a schimbat in jurul ei. Cea mai buna prietena a ei, Natalia, este acum casatorita cu Lorenzo, singura iubire adevarata a Aurorei. Blanca, care nu ştie că ea este fiica lui Aurora, are vârsta mamei ei.

Lucrurile se complica si mai mult pentru Aurora cand il intalneste pe Martin acum mare, dar cu acelasi farmec ca al lui Lorenzo.