| MARA2725 a întrebat:

Buna,vreau sa va intreb cum as putea sa ajung actrita in Turcia. Multi zic ca nu ai cum sa ajungi ca este foarte greu si sa imi fac alt vis dar eu vreau sa ajung actrita de la 5 ani. As avea sanse. Si cum pot ajunge.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vrei poti ajunge actrita si in Romania. De ce in Turcia? Dupa 89 se duceau multe fete acolo.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți plac telenovelele turcești? Cunoști limba turcă? happy
În general, se solicită studii de specialitate (Fac. de Artă Teatrală și Cinematografică), să înveți despre arta actorului. Studenții foarte buni sunt selectați, încă din anii facultății, pentru lungmetraje, ori roluri (uneori, pasagere), în diverse piese de teatru.
Dacă ai potențial, talent, carismă, aspect plăcut, dacă ești dezinvoltă, reușești. Însă cred că ai nevoie și de ‘puțin’ sprijin. Trebuie să fii conștientă că mulți copii au început să fie remarcați pornind de la reclame, modelling... Însă, cei mai mulți dintre ei… au deja părinți, familiarizați cu lumea scenei.
Poate ai mai multe șanse, dacă te înscrii mai întâi la castinguri pentru figurație, pentru diverse emisiuni, ori reclame TV, pentru a te afirma. Iar, dacă ești remarcată, poți spune că ești o norocoasă.

| Bogdan201739 a răspuns:

De ce neaparat in Turci?