| Frommywindowcar a întrebat:

Buna ziua! Acum cateva luni s-a lansat un serial pe Netflix care se numeste Wednesday. Desi a fost filmat in Romania, acum directorul Tim Burton vrea sa retraga totul din Romania in alta tara. Eu nu am crezut asa ceva pana acum. Pentru asta am doua intrebari pe care le voi adresa:
1. Care este motivul pentru care Wednesday nu se mai va filma in Romania?
2. Daca este adevarat, atunci in ce tara se v-a continua filmarea?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Motivul e ca romanii s-au comportat lacom.Au cerut initial o suma, crezand ca serialul nu va fi cine stie ce, iar apoi cand au vazut ce succes are, s-au razgandit, cerand mai mult. Nici cu vedetele nu s-au comportat exemplar. Daca am retinut bine (a trecut ceva timp de cand am citit stirea) actrita principala e vegetariana si nimeni nu s-a putut ocupa de meniul ei, astfel ca a trebuit sa manance peste si altele care nu se incadreaza in acest mod de alimentatie.Despre noile locatii de filmare nu stiu.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motivul e nația romana care a închiriat echipamente la supra pret, au tras o groaza de tepe producătorilor care nu au avut chef să plătească că 3-4 ori mai mult. Așa că vor filma probabil în Ungaria.

| ionutchiriac222 a răspuns:

În Bulgaria, din câte am înțeles

Răspuns utilizator avertizat
| ndrxw22 a răspuns:

Bulgaria