Întrebare recomandată | Justme01xD a întrebat:

Bunăă seara lumeee!
De la o vreme, am devenit pasionată de vizionarea filmelor horror. Am început să mă uit din curiozitate, din curiozitatea de a afla ce reprezintă de fapt filmele de acest gen. Pot spune că îndrăgesc filmele horror clasice, din anii '80, dar nici cele din secolul XXI nu sunt mai prejos.
Mi-aş dori să devin o adevărată "fană" a acestui gen de filme. Să cunosc nume de regizori celebri, nume de filme celebre care au zguduit lumea întreagă, ideile de la care s-a pornit spre realizarea unui film, efectele care fac filmul mai incitant etc. Cum aş putea să reuşesc? Cu ce credeţi că ar trebui să încep şi care are fi ideea de bază în a fi adeptul filmelor horror? Aştept părerile şi indicaţiile voastre. Ofer FUNDĂ răspunsului cu cele mai multe indicaţii şi sugestii.
Vă mulţumesc că aţi citit :d.

1 răspuns:
| Trybest a răspuns:

Incearca sa vezi cate unul pe seara si incepe cu serii de filme(saw paranormal activity etc.)apoi uitate la cele HORROR(grave encountes insidius etc.), dupa asta iti vei face o parere ce va fi dezvoltata in timp