| MariusTe54321 a întrebat:

Cand eram mic era un desen. Nu stiu cum se chema dar stiu niste chesti. Deci era vorba de un baiat care nu stia de unde vine sau cum se numea cred, care in primul episod era cu un calugar sau ceva care ii explica ca toate fiintele trebuie respectate etc. Acel baiat vrea sa afle de unde provine si porneste in cautarea casei sale, care era un regat de mult in trecut cred. Acel baiat intalneste o fata care sta cu el pe parcursul serialului. Fata si baiatul calatoresc intr-o balena iar baiatul stiu ca avea o pasare care se putea teleporta sau calatori in timp nu stiu sigur. Daca mi-ati spune desenul sau o lista cu desene de genu care pote fi in ea desunl pe care il caut ma-ti ajuta foarte mult. Multumesc pentru atentie!

4 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

The marvelous misadventures of Flapjack

Cred ca asta e

| MariusTe54321 explică (pentru UserRo10):

Nu, nu era acesta. Multumesc oricum.

| MariusTe54321 explică (pentru UserRo10):

Am gasit! Daca ar fi si in romana straight face Eu nu am gasit varianta in romana. Ai putea sa ma ajuti tu? Se numeste ``moby dick secretul lui mu``.

| UserRo10 a răspuns (pentru MariusTe54321):

Nu am auzit de acest desen, scuze