| crissy001 a întrebat:

Care este cel mai cunoscut actor de filme din tara? dar si cel mai frumos?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

În lume sau în ţară dacă e cel mai cunoscut? Dacă e vorba de străinătate e Marcel Iureş, care a jucat în câteva filme de la Hollywood, printre care The Peacemaker (1997) cu George Clooney, Mission: Impossible (1996) cu Tom Cruise, Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994) cu Tom Cruise şi Brad Pitt, Amen (2002), etc...

Dacă e vorba de actori români cunoscuţi la noi în ţară, sunt vreo câteva zeci care trebuie menţionaţi...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Florin Piersic.Valabil pentru ambele variante.

| crissy001 explică (pentru darrio2007):

Toate rezultatele sunt foarte bune!
dar funda e data lui angel174dm

| MrsEinstein a răspuns:

La noi in tara actuala actrita cea mai frumoasa si cea mai populara e ADELA POPESCU! Funda?