| iuonak93 a întrebat:

Care stie cum e facut naruto? este desenat pe o hartie fiecare miscare sau cum? (desenat ma refer normal cum deseneaza oamenii din ziua de azi) care stie fundahappy!

Răspuns Câştigător
| Barney a răspuns:

Obiectele sunt desenate de mana, colorate in PhotoShop si animate in AferEffects.

2 răspunsuri:
| Barney a răspuns:

Uite, o sa iti dau un raspuns mai detaliat
1. intri in PhotoShop si apesi "B" (brush) de la "Brush panel" poti controla dimensiunea si alte chestii.
2.deseni ce vrei, dar ai grija ca fiecare obiect sa fie pe un layer nou.adica daca faci un cap si o gura fi atent sa fie capul pe un layer si gura pe altul.
3. dupa ce ai terminat cu desenul, dublu clik pe layer (cap de exemplu) si se deschide "layer style", selectezi "gradient overlay" si in loc de normal pui multiply pentru a se vedea linia/liniiile, si alegi culorile
4. daca vrei sa para mai real il poti textura.
5. il salvei pe format.PSD adica de PhotoShop.
6. intri in AfterEffects si deschizi fila care ai salvat-o si dupa o animezi cum vrei u
BAFTA

| andrey23 a răspuns:

After effects e acum ultima "fita". Rendering-ul si animatia adevarata este facuta cu 3ds max