| DeeaAndreea_5723 a întrebat:

Caut niste statusuri de dragoste!happy Dau undita pentru cele mai multe si mai bune!:d

Răspuns Câştigător
| Papusik_4304 a răspuns:

Iubeste-ma cand merit cel mai putin... pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

INTRE DOI INDRAGOSTITI CELE MAI FRUMOSAE CUVINTE IES DIN TACERE IAR TONALITATEA LOR O REPREZINTA PRIVIRILE

Cand iubesti sa ai curajul sa risti pentru a spune adevarul din inima ta dar sa nu te minti tu insusi.mai ales atunci cand te asculti spunand.de ceea ce nu esti sigur.

"Cine are capacitatea de a se indragosti, poate avea mereu incredere in iubire si in valoarea omului de care s-a indragostit."

"Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te face sa suferi "

"Nu te indragosti de cineva cu care poti trai, ci indragosteste-te de cineva fara de care nu poti trai "

Cand e vorba de dragoste niciodata sa nu va pierdeti speranta!…credeti-ma…Cel care te iubeste se va intoarce la tine indiferent de obstacole.Indiferent cat ar fi ele de mari.Caci in dragoste nimic nu este imposibil.Trebuie doar sa ai curaj si sa lupti.cu tot sufletul, cu toata inima.Sa nu te dai batut!

Cand esti trista invata sa cautzi lumina in intuneric ,caldura in gheata si DRAGOSTEA intr-o singura fiintza - Tu vei fi mereu langa mine, timpul ce trece va sta. Si rasaritul cu apusul. .poate, se vor saruta.

- Uneori ai nevoie de dragoste, uneori ai nevoie de singuratate, uneori de zi , alteori de noapte, uneori de frig , uneori de caldura... dar intotdeauna am nevoie de tine!

- .exista frunze care nu cad oricat de puternic vant ar fi; exista oameni pe care-i iubesti, pe care nu-i uiti niciodata chiar daca uitarea este lege a firii.

- Niciodata nu spune cuiva ca NU il iubesti, pentru ca iubirea arde ca un foc in suflet si daca il minti s-ar putea sa-l prajesti !

- Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

- Pana sa te intalnesc, nu credeam ca exista persoane fara de care sa nu pot trai, si tu esti una dintre ele. Ce pot sa-ti spun: Te iubesc si ajunge restul iti arat nu-ti mai spun.

Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

- Indiferent ce anotimp e afara, inima mea intotdeauna se topeste dupa ochisorii tai neprihaniti, dupa inimioara ta. Indiferent unde ne-am afla, voi fi cu gindul la tine. Dragostea mea va dura atit timp, cit exista Luceafarul pe cer. Te iubesc, ingerasul meu.

- Te iubesc ca sarea in bucate, cubuletul meu de zahar!

- Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti.

- Daca te va durea vreodata in viata, si din ochii lacrimi i-ti vor curge , nu te intrista, pentru ca cel mai frumos vis este acela care nu se implineste!

- Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul... rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare.

- Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!

- Te iubesc atat de mult incat iti simt lipsa si cand esti langa mine!

- Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici ...

- Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL .

- Daca ai fi o lacrima in ochi mei nu asi plange nici o data. Si chiar daca asi face-o asi lasa lacrimile sa coboare adanc in inima mea ca sa vezi cat de mult TE IUBESC .

- Daca nu ma gandesc decat la tine inseamna ca te iubesc ? Daca te visez in fiecare noapte inseamana ca te iubesc ? Daca vreau sa fiu numai cu tine, singuri intr-o padure inseamna ca te iubesc ? Eu cred ca te iubesc tu ce crezi ?

- Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile...

- Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC!

Iubirea apare si dispare dar intotdeauna ramai cu gustul acelei perioade fericite cand iubesti .

- Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata!

- Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm...

- Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus... te-asi iubi !

- Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

- Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC .

- Iubeste persoana langa care te simti bine langa care poti sa razi atunci cand esti fericit si pe umarul caruia poti sa plangi atunci cand esti trist.

- Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea.

- Te crezi buricul pamantului, crezi ca numai tu contezi? Daca raspunzi da, inseamna ca stii ca te iubesc.

- Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc .

- Nu stiu ce s-ar intampla cu mine daca tu nu ai exista, intotdeauna imi inveselesti ziua si ma faci sa simt ca traiesc cu adevarat, tu esti steaua mea calauzitoare, care imi pazeste noptile, nu pot decat sa te iubesc foarte mult si tu esti totl pentru mine!

- Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani.

- Poti sa spui "te iubesc" intr-o secunda? Daca da, da-mi o secunda din viata ta, iti voi fura un minut, te voi saruta o ora si te voi iubi o viata.

- Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!

- Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris te iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga.

- De-ar fii universul o lume plina de femei, si eu un astru printre ele, eu tot pe tine te-as alege caci esti iubirea vietii mele ... te iubesc.

- Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui.

- Esti primu` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca.

- Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita.

- 8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles: TE IUBESC .

- Dimineata nu maninc ma gindesc la tine, la amiaza nu pot minca ma gindesc la tine, seara nu pot minca ma gindesc la tine, iar noaptea nu pot dormi mi-e foame!

Ploua acum... Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie... atat de mult imi este mie dor de tine!

- Dragostea este un dar, nu o obligatie, ascultati inima si ai incredere intotdeauna in persoana pe care o iubesti...

- Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

- Ai fost si ai ramas doar o amintire dar viata trece si voi lupta sa merg inainte... voi lupta precum trestia lupta inpotiva vantului .

- In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata!

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii, caci ea, daca te considera vrednic, isi va indrepta ea cursul!

- Dragostea nu este numai flori, zambete, iubire, ci inseamna si lacrimi, dorinta, pasiune si de aceea putini au privilegiul de a-i descoperi puterea.

- Cine are capacitatea de a se indragosti, poate avea mereu incredere in iubire si in valoarea omului de care s-a indragostit!

- Dragostea e la fel ca o boala pe care daca nu o tratezi se agraveaza... si ca orice floare pe care daca nu o uzi se ofileste...

- Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo .

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

In primul rand, dai ``fundita`` nu ``undita``

Vezi aici: http://www.tpu.ro/......funda-x-d/

| ѕмιℓє a răspuns:

Te iubesc, imi tai respiratia de fiecare data cand te vad, fiecare suflare a ta mi se pare parfumata, fiecare miscare a ta mi se pare invaluita in gratie. 2.ma uit in fata te vad pe tine, ma uit la cer te vad pe tine, ma uit la stele te vad pe tine, faci parte din viata mea. 3. Te iubesc, e tot ce pot sa spun. 4. iti pot spune ceva care e din toata inima mea:te iubesc, esti totul pentru mine, in fiecare zi ma gandesc la tine...nu sunt niste simple cuvinte, este tot ceea ce un om simte

| SweetCheeks22 a răspuns:

Te-am iubit...Nu m-ai iubit... Da-te dracul ce tampit!

| DeeaAndreea_5723 explică:

Nu vreau site uri!