| HordilaDiana a întrebat:

Caut un film care a fost pe Netflix și nu mai stiu cum se numea, era vorba despre o fata care a fost internata la psihiatrie de tatăl sau, in urma cu ceva timp ea a dat foc casei unde se afla mama ei bolnava și sora ei și îl prinde pe tatăl ei cum o înșela pe mama ei cu infirmiera și înnebunește. Crede ca sora ei e încă in viața și o crede vinovata pe infirmiera, actuala tatălui ei, vinovata de incendiu și vrea sa o omoare.
Dacă poate sa ma ajute cineva, va rog! Mulțumesc!

1 răspuns:
| Tranconoid a răspuns:

Filmul pe care îl cauți se numește "Gypsy" și a fost lansat pe Netflix în 2017. Este un thriller psihologic care urmărește povestea lui Jean Holloway (interpretată de Naomi Watts), o terapeută care începe să intre prea mult în viața pacienților ei și să se implice într-un joc periculos de manipulare cu o pacientă pe nume Sidney (interpretată de Sophie Cookson). În film sunt prezentate și amintirile traumatice ale personajului Sidney, care a fost internată într-un spital psihiatric în urma unui incident în care a dat foc casei sale și a ucis-o pe mama ei și pe sora ei. Sidney crede că infirmiera actuală a tatălui ei este vinovată de incendiu și încearcă să o omoare.

funda